fbpx

Zalane mieszkanie SM

 • This topic is empty.
Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #200249
  marek

  Mieszkam na osiedlu Grunwald w Poznaniu. Sąsiadka zalała mi całą łazienkę. Na pomoc przyszły służby techniczne ze spółdzielni. Praktycznie nic nie naprawlili a jeszcze uszkodzili jedną z rur.
  Mam pytanie: kto odpowiada za usunięcie szkód? Czy jest to spółdzielnia? Czy Kobieta, z której mieszkania ciekła woda? Od kogo mogę żądać usunięcia problemu? Kto zapłaci za zniszczenia? Sąsiadka jest starsza Pani ok 80 lat i ciężko jest się z nią dogadać:( Nie chcę jej wpędzić do grobu…Prosze o pomoc!

  #258525
  asia

  Witam,
  Jeżeli zalanie spowodowane zostało rzeczywiście przez sąsiadkę z góry, powinien Pan rościć odszkodowanie właśnie od niej. Sądzę jednak, że będzie to osoba mało lub wcale niewypłacalna, a więc skierowanie sprawy do sądu nie przyniesie żadnych skutków. Może warto spróbować się dogadać z nią poza sądem. Druga możliwość uzyskania odszkodowania to ubezpieczyciel szanownej sąsiadki – proszę się spytać czy ma dodatkowe ubezpieczenie, jeżeli ma to jakie. Trzecia możliwość – czy Pan ma ubezpieczenie mieszkania od tego typu zdarzeń?
  Druga sprawa: czy mieszkanie jest Pana własnością, czy też kto inny jest właścicielem. DO właściciela należy utrzymanie budynku (w tym i rur) w należytym stanie – bezawaryjnym.
  pozdrawiam

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.