fbpx

Zalanie z góry

 • This topic is empty.
Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #200050
  seeb29

  Witam
  Doszło do zalania przez sasiadke z piętra wyżej. Powodem była zatkana kratka kanalizacyjna pod jej wanną wskutek czego woda z wanny rozlała sie po jej podładze i przeciekała do mojej łazienki.
  Przyszedł pan ze spółdzielni odetkał kratke i po kłopocie, u mnie dodatkowo musiał zdemontować panele plastikowe które mam na suficie aby sprawdzić czy nie ma nieszczelności.
  Sasiadka przeprosila a ja zostałem z rozwaloną łazienką.
  Czy mam się starać o odszkodowanie od mojego ubezpieczyciela czy od sąsiadki?
  Mieszkanie mam ubezpieczone.

  #209835
  asia

  witam
  Ma Pan dwie możliwości dochodzenia odszkodowania za zalanie i powstałe wskutek tego szkody:
  – od sąsiadki z góry
  – od ubezpieczyciela, jeżeli oczywiście w ogólnych warunkach umowy jest powiedziane, że Pana mieszkanie jest ubezpieczone na wariant zalania. Proszę pamiętać, że umowa może zostać rozwiązana po zapłaceniu odszkodowania (to zależy jakie warunki przewiduje OWU).

  Pozdrawiam

  #209836
  Becket

  Może Pan pozwać sąsiadkę na drogę odpowiedzialności cywilnej (deliktu, czyli odpowiedzialność z tytułu posiadanego mienia) Reguluje to kodeks cywilny. Bedzie to sprawa chyba dośc długa, ale odszkodowanie jest pewne. Natomiast mozna przyspieszyć jeżeli zlikwiduje Pan szkoda z ubezpieczenia własnego miszkania, co niestety będzie się wiązało, ze zmniejszeniem SU mieszkania no i zwiększeniem składki z przyszłym roku- ale w końcu po coś się ubezpieczał Pan :-))
  pozdrawiam

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.