fbpx

zasądzono szkodę całkowitą

 • This topic is empty.
Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 20)
 • Autor
  Wpisy
 • #200710
  siwulek

  Mam pytanko krótkie.

  Sprawca ubezpieczony (OC) w Compensie, Uznali mi szkodę całkowitą. Cena samochodu wyceniona ok natomiast cena wraku zawyżona o około 2 tys. Już się rozglądałem co i jak na rynku.
  Jakie są szanse ze Compensa wypłaci mi różnicę między ceną swoją a ceną za jaką ja sprzedam wrak?

  I jak to załatwić z Compensą.

  Z góry dzięki za szybką odpowiedź.

  #260591
  muszyn

  odwołaj się od ceny wraku – dobrym argumentem jest fakt, iż za tą cenę nikt nie chce od Ciebie kupić, a do tego poproś ich żeby sami sprzedali za tą cenę, jak uważają, że to możliwe;)

  #260592
  Drag-on1

  Tak, tak muszyn… Tylko oni powiedzą, że się tym nie zajmują… co najwyżej mogą „pomóc” znaleźć firmę, która kupi wrak, ale nie dadzą gwarancji, że uzyska się taką cenę na jaka wycenili… To jest chore. Mi wycenili „wrak” na 1300 zł. dzwoniłem po różnych firmach i dawali może z 500 – 600. Na jakiej podstawie oni wyceniają pozostałość samochodu. Najfajniejsze jest to, że uszkodzenia mojego samochodu obejmują ok 15% ogółu. Jest to starsze autko, ale śmigało super. We mnie wjechała jakaś „Pani”, rozbiła mi przód, a ja dostanę teraz grosze i problem, jak tu zrobić, żeby nie stracić jeszcze więcej, chociaż już straciłem bardzo dużo.

  #260593
  Drag-on1

  Do: siwulek. Jak coś załatwisz daj znać na forum. Mam podobny problem. Może znajdziesz jakiś klucz, to ja też skorzstam. Służę tym samym. Napisałem im pismo i teraz czekam na odpowiedź. Czy ktoś wie ile czasu mają na pisemne odniesienie się do mojego pisma?

  #260595
  Drag-on1

  Sprawa jest taka. Ja też miałem problem z compensą odnośnie szkody całkowitej. Otrzymałem ekspertyzę, w której chcieli mi wypłacić 1700zł i zostawić mi resztę samochodu (opisałem na forum). Wysłałem dość mocne pismo opisujące moje niezadowolenie i zadałem kilka prostych pytań (na jakiej podstwie, czy przysługuje mi to i to, czy zwrócą mi różnicę powstałą ze sprzedaży wraku i wartością odszkodowania, itp.), na które zarządałem pisemnej odpowiedzi. Otrzymałem maila z odpowiedzią i jestem usatysfakcjonowany. Odpisali mi, że już szukają firmy i że zwrócą różnicę.
  Sprawa jasna. Najsmutniejsze jest to, że po dwóch rozmowach tel nie otrzymałem takich informacji. Wystarczy napisać pismo, w którym człowiek pokaże, że jednak coś wie na temat ubezpieczeń (po kilku godz w necie można już tak powiedzieć), a ich podejście się zmieniło. Proponuję napisać pismo zawierające każde nurtujące pytanie i niech pisemnie odpiszą, a tu się zastanowią, bo ich oficjalne pismo, to już DOWÓD.

  #260596
  siwulek

  Fajnie że się Panu udało.

  Mam prośbę, mógłby pan wysłać mi kopię (bez danych Pańskich oczywiście) pisma lub jakiś szablon?

  siwul1@wp.pl

  Byłbym bardzo wdzięczny. Ja jestem na etapie rozmów telefonicznych. Zbywają mnie. Niby się zgadzają ale…

  Jeszcze raz z góry dzięki

  #260594
  siwulek

  Dzięki
  Napisałem coś podobnego i będą sami szukać kupca.
  Bo compensa nie zabiera wraku. Nic to czekam na decyzję.

  Będę pisał jak coś się zmieni

  #260597
  MALUMA

  MOGĘ TEZ PROSIC O TO PISEMKO TYLKO ŻE JA SIĘ BORYKAM Z PZU. s.machalica@interia.pl
  DZIĘKI.

  #260598
  Arkadiusz

  http://www.odzyskaj.info/viewtopic.php?pid=3117#p3117

  Kolego przeczytaj ten link, nie chce mi sie powtarzac wypowiedzi, temat jest taki” szkoda powyzej 70%”, ale to jest jednoznaczne bo to i tak jest okreslane jako szkoda calkowita. Jest tam spora i wyczerujaca odp. napewno bedziesz z nij zadowolony.

  Powodzenia

  #260599
  siwulek

  No i wygrałem!

  Compensa pozwala mi sprzedać „samochód” za 1000 zł a różnicę między wyceną a ceną sprzedaży oni zwracają. W sumie sami wskazali dwóch ewentualnych kupców.
  Przypominam że pierwsza wycena pozostałości była na 4000zł.

  Dobry dzionek.
  Pozdrawiam

  #260600
  lukaspol

  do siwulka i drag-on1 prosze podeslijcie mi szablon lub kopie tego pisma do Compensy bo mnie tez chca naciac na szkode calkowita (wrak escorta wycenili na 3300 zl a nalezne odszkodowanie na 2500 zl) gdzie koszta naprawy spokojnie dobija 4000 tys zl a za wrak (pozostalosc) dostane na rynku moze 1000 zl
  lukaspol@o2.pl

  #260601
  kamindo

  ze szkodą całkowitą nie ma aż tylu problemów, zarówno Compensa jak inny ubezpieczyciele podchodzą do sprawy prosto. Jeżeli koszty naprawy przewyższają wartość rynkową pojazdu (oc) lub 70% wartości pojazdu (ac) naprawa jest ekonomicznie nieuzasadniona. Jeżeli kwotą którą proponuje TU nie jest wystarczająca można wystąpić o pomoc w sprzedaży pozostałości. Cmpensa wystawi ofertę, jeżeli znajdzie oferenta na pozostałości, który zapłaci więcej niż wartość wraku wyliczona przez Compensę wypłaci różnice m-dzy wartością rynkową pojazdu a kwotą zaproponowaną przez oferenta, podając na niego namiary. Jeżeli oferent da mniej niż wyliczenie Compensy to dopłaci. Pozostałości można sprzedać samemu przedstawiając umowę kupna-sprzedaży, wtedy też dopłaci. Należy pamiętać, ze to Wasze auto jest uszkodzone i nie oczekujcie od ubezpieczycieli ze wszystko za was załatwią,

  #260602
  lukaspol

  Witam

  Dostalem z Compensy dwie propozycje kupna mojego auta (patrz pozostalosci) obie uwaga za kwote 300 zl!!!
  Jestem bardzo zdziwiony taka niska suma (300 zl to chyba sam zlom wyliczyli jak, silnik 600 zl jest wart..), ale nie to jest najwazniejszy powod mego zdziwienia, Pan likwidator szkody z Compensy potwierdzil, iz zgadza sie wyrownac kwote do wartosci pojazdu przed szkody :

  „Chodzi o to, że jak Pan nie dostarczy umowy kupna sprzedaży to nie mogę nic dopłacić.
  Prosiłbym Pana o trochę zaufania i nie dopatrywanie się w każdej mojej wypowiedzi haka, bo jego tam nie ma. Kodeks cywilny od nas tego wymaga wyrówanie do wartości samochodu przed szkodą.”

  Przypominam fakty i sumy :
  – od reki wyplaca 2500 zl, 3300 zl wart jest wg. ich rzeczoznawcy wrak (sami znalezli oferty za 300 zl !!!) wartosc auta przed szkoda to 5800 zl czyli mam rozumiec, iz wyplaca 2500 zl, ja zgadzam sie na ta oferte za 300 zl, wysylam im umowe kupna sprzedazy, i dostaje okolo 3000 zl wyrownania ?

  Dzialanie likwidatora wydaje mi sie niedorzeczne, poniewaz nawet dziecko zauwazy, ze dziala na szkode wlasnej firmy godzac sie ze mna na oferte za 300 zl (chyba ze skupujace wraki firmy sa jakos powiazane z Compensa badz z tym pracownikiem Compensy)

  Sam juz nie wiem co mam o tym myslec

  #260603
  badek

  5800 = 2500 dla Ciebie w gotówce + 3300 Ci zostanie jako wrak (suma=5800zł|), jeśli znaleźli kogoś za 300? to muszą dodać ci jeszcze 3000 w gotówce?@!! to było by zbyt fajne aby prawdziwe….

  szkoda całkowita oc=100% wartości do 5800zł….

  a czemu to jest szkoda całkowita? weź od nich kosztorys ( po częściach – zamiennikach, nie ten salonowy…

  #260604
  lukaspol

  Do przedmowcy, mi jako czlowiekowi myslacemu trzezwo i logicznie, rownież nierealne wydaje sie, iż sam likwidator znalazl takie nedzne oferty i jest skory dac wyrownanie w kwocie 3000 zl, sam znalazlem juz kupca z lodzi ktory oferuje 1000 zl za wrak.

  Przypominam wartosc auta przed kolizja to 5800 zl (dzien przed kolizja robilem przeglad..), wartosc wyliczyli na podstawie stanu pojazdu i notowania Eurotax (baza danych 10.2008):

  Cytaty z korespondencji z likwidatorem Compensy

  „WYCENA POJAZDU Sprzedaż
  Notowanie Eurotax (baza danych 10.2008) zł 5 700
  Wartość czynników podnoszących wartość zł 260
  Wartość czynników obniżających wartość zł -150
  Wartość pojazdu (brutto) zł 5 800″

  uznali to za szkode calkowita poniewaz:

  „Proszę Pana. W piśmie, którym Pan otrzymał jest napisane, iż nie wyrażamy zgody na naprawę pojazdu, gdyż jest ona ekonomicznie nieuzadadniona. Mogę nadmienić, że pełen koszt naprawy pojazdu przekracza jego kilkukrotną wartość rynkową pojazdu. Dodatkowo minimalny koszt naprawy jest wyższy od wartości samochodu. Jednocześnie nadmieniam, że naprawa musiałaby zostać wykonana zgodnie z technologią naprawy producenta pojazdu, która nie przewiduje używania części zamiennych używanych.

  Tutaj zatem zamykamy sprawę naprawiania pojazdu.

  Rozliczenie szkody całkowitej polega na tym, że od wyliczonej przez rzeczoznawcę wartości pojazdu odejmuje się oszacowaną wartość pozostałości pojazdu (wraku), w związku z tym, że te pozostałości przedstawiają jeszcze wartość rynkową.

  Dlatego łącznie odszkodowanie + wartość pozostałości daje wartość pojazdu sprzed szkody.

  Zawsze w takim przypadku polecamy poszkodowanemu sprzedaż pozostałości pojazdu, dzięki czemu otrzyma on w pieniądzu wartość pojazdu sprzed szkody. Gdyby miał Pan trudności w sprzedaniu pozostałości tego pojazdu za wspomnianą w piśmie skierowanym poprzednio do Pana kwotę, wówczas może się Pan do nas zwrócić o pomoc w sprzedaży pozostałości. Jednocześnie zawiadamiam, że ustawa o działalności ubezpieczeniowej zabrania zakładom ubezpieczeń jakiejkolwiek innej działalności niż ubezpieczeniowej (czyli nie możemy nabywać pojazdów od ubezpieczonych).

  Oczywiście pojazd jest nadal Pana własnością i może Pan przyjąć kwotę odszkodowania wymienioną we wcześniejszym piśmie, a samochód naprawić na własną odpowiedzialność.”

  W tym momencie nie wygladalo to dobrze bo zostalem z wrakiem (wg. nich wartym 3300zl !!!, gdzie 1000-1500 zl to max), a oferta 2500 zl wydawala sie smieszna, dlatego napisalem by przylali mi kosztorys, uzasadnienie decyzji itd.

  Kosztyorys jaki od nich otrzymalem po upomnieniu :

  „POZYCJE KOSZTORYSU
  Opis czynności Miejsce Rodzaj Czas Części
  Zderzak P WY 1,00/0,50 708,00
  Wspornik tabl. rejestr.
  Tablica rej.przód
  Osłona przeciw kamieniom
  Refl. przeciwmgłowy kpl. L
  Refl. przeciwmgłowy kpl. R
  Prace powiązane 0,50
  Tablica rej.przód P WY 0,10/0,00 50,00 *
  Prace powiązane 0,10
  Uwagi (materiał): Cena części niedostępna
  Uwagi dot. RBG: Czas wg EUROTAXGLASS`S
  Krata wlotu powietrza P WY 0,10/0,00 44,76
  Prace powiązane 0,10
  Uwagi dot. RBG: Czas wg EUROTAXGLASS`S
  Reflektor z kierunkowskazem kpl. L WY 1,00/0,00 516,00
  Prace powiązane 1,00
  Reflektor z kierunkowskazem kpl. R WY 1,00/0,00 516,00
  Prace powiązane 1,00
  Błotnik L WY 3,00/1,10 359,96
  Drzwi przednie wy- /zamontować L
  Prace powiązane 1,90
  Nadkole wewn. L WY 0,40/0,00 235,00
  Prace powiązane 0,40
  Osłona chłodnicy P WY 0,20/0,00 137,00
  Prace powiązane 0,20
  Emblemat P WY 0,20/0,00 49,78
  Prace powiązane 0,20
  Pokrywa, przód P WY 0,90/0,40 693,00
  Wykładzina tłumiąca pokrywy przedniej
  Dysza spryskiwacza boczna L
  Dysza spryskiwacza boczna R
  Prace powiązane 0,50
  Wykładzina tłumiąca pokrywy przedniej P WY 0,20/0,00 184,00
  Prace powiązane 0,20
  Uwagi dot. RBG: Czas wg EUROTAXGLASS`S
  Zawias pokrywy przedniej L WY 0,70/0,00 87,40
  Prace powiązane 0,70
  Zawias pokrywy przedniej R WY 0,70/0,00 87,40
  Prace powiązane 0,70
  Zamek pokrywy przedniej P WY 0,30/0,10 81,30
  Prace powiązane 0,20
  Wzmocn.przedn.poprz.,kompletne P WY 4,70 524,00
  Zderzak, przód wy- /zamontować
  Kosztorys nr 90616 wykonany w systemie EurotaxGlass’s 2/4
  Reflektor z kierunkowskazem kpl. L
  Reflektor z kierunkowskazem kpl. R
  Ustawienie świateł
  Nadkole wewn. L
  Pokrywa silnika wy- /zamontować
  Koło przód wy-/za- R
  Wzmocnienie wnęki koła L WY 1,40 395,00
  Uwagi dot. RBG: Czas wg EUROTAXGLASS`S (netto)
  Wzmocnienie nadkola dolne, przód L WY 1,10 59,60
  Uwagi dot. RBG: Czas wg EUROTAXGLASS`S (netto)
  Podłużnica cz.przednia L WY 2,40 183,00
  Uwagi dot. RBG: Czas netto
  Podłużnica cz.zewn. L WY 0,60 260,00
  Uwagi dot. RBG: Czas wg EUROTAXGLASS`S (netto)
  Szyba przednia barwiona P WY 2,00/1,80 455,91
  Uszczelka (rama gumowa)
  Lusterko wewn.
  Prace powiązane 0,20
  Uszczelka (rama gumowa) WY 2,00/0,00 145,00
  Prace powiązane 2,00
  Kpl.naprawczy-kpl.do klejenia WY 2,00/0,00 142,00
  Prace powiązane 2,00
  Zestaw dystansów szyby czołowej WY 0,20/0,00 2,34
  Prace powiązane 0,20
  Zbiornik spryskiwacza WY 0,60/0,00 76,60
  Prace powiązane 0,60
  Kratka ozdobna pasa podszybia P WY 0,30/0,00 130,00
  Prace powiązane 0,30
  Zbiornik wyrów.głównego zesp.hamulc. WY 0,50/0,30 259,00
  Odpowietrzenie hamulców
  Prace powiązane 0,20
  Uwagi dot. RBG: Czas wg EUROTAXGLASS`S
  Filtr powietrza kompletny WY 0,30/0,10 516,00
  Wkład filtru powietrza
  Prace powiązane 0,20
  Wlot powietrza WY 0,20 118,00
  Osłona termiczna, góra P WY 0,20 104,00
  Osłona termiczna, dół P WY 0,30/0,10 85,80
  Prace powiązane 0,20
  Chłodnica P WY 1,00/0,00 608,00
  Zmiana płynu chłodniczego
  Spr. szczelności układu chłodzenia
  Prace powiązane 1,00
  Przewód chłodnicy, góra R WY 0,40/0,10 38,83
  Prace powiązane 0,30
  Tunel wentylatora, góra P WY 0,20/0,00 48,05
  Prace powiązane 0,20
  Chłodnica oleju układu wspomagania WY 0,60/0,40 286,00
  Odpowietrzenie układu wspomagania
  Prace powiązane 0,20
  Uwagi dot. RBG: Czas wg EUROTAXGLASS`S
  Elektrowentylator P WY 1,10/0,90 407,00
  Korpus dmuchawy
  Prace powiązane 0,20
  Korpus dmuchawy P WY 1,10/0,00 132,00
  Prace powiązane 1,10
  Błotnik R NA 0,50 0,00
  Parownik instalacji gazowej WY 1,00 210,00 *F
  Korek wlewu oleju WY 0,00 30,00 *F
  Wiązka elektryczna przodu NA 1,00 0,00 F
  Ramka tablicy rejestracyjnej P WY 0,00 10,00 *F
  Kierunkowskaz boczny kpl. R RZ 0,20 0,00
  Listwa szybowa zewn.drzwi przednich L RZ 0,20 0,00
  Klamka boczna drzwi przednich L RZ 0,50/0,10 0,00
  Prace powiązane 0,40
  Uwagi (materiał): Część z tworzywa sztucznego (Elastomer)
  Cylinder zamka bocznego drzwi przednich L RZ 0,50/0,10 0,00
  Prace powiązane 0,40
  Lusterko zewn. ustaw.mechanicz. L RZ 0,40/0,20 0,00
  Zaślepka lusterka wew. L
  Szkło lusterka zewn.ustaw.elektr. L
  Szkło lusterka zew.elektr.ust.podgrzew. L
  Prace powiązane 0,20
  Łącznie 19,70 8 975,73
  Koszty dodatkowe Miejsce Rodzaj Czas Kwota
  Zabezpieczenie antykorozyjne KD 0,50 0,00 F
  Kosztorys nr 90616 wykonany w systemie EurotaxGlass’s 3/4
  Łącznie 0,50 0,00
  Lakierowanie Miejsce Rodzaj Stopień Czas Materiał
  Zderzak przedni k P 200 K1R 1,20 291,40
  Pas przedni wewnętrzny, kompletny P 200 II 0,60 76,60
  Błotnik przedni kompletny L 200 I 1,80 112,50
  Błotnik przedni kompletny R 200 III 1,00 64,00
  Pokrywa przednia P 200 I 2,30 436,00
  Nadkole bez ściany czołowej L 200 II 0,60 58,90
  Drzwi przednie, kompletne K L 200 II 0,80 139,90
  Przygotowanie blacha (Na pojeździe z lak. wstępnym) 200 L 2,70 97,50
  Przygot.tworzyw(Praca dodatkowa) 200 L 0,50 24,30
  Łącznie 11,50 1 301,10
  Podsumowanie Rbg. Stawka Kwota
  Części zamienne 8 975,73
  Materiał lakierniczy [100,00 %] 1 301,10
  Blacharz 16,40 100,00 1 640,00
  Mechanik 2,30 100,00 230,00
  Lakiernik 11,50 100,00 1 150,00
  Elektryk 1,00 100,00 100,00
  Prace dodatkowe 0,50 100,00 50,00
  Mat.drobne i dodatkowe [2%] 179,51
  Koszt naprawy łącznie (netto) 13 626,34
  VAT (Materiał) 22,0% 2 300,39
  VAT (Robocizna) 22,0% 697,40
  Koszt naprawy łącznie (brutto) 16 624,13
  Koszt naprawy słownie: szesnaście tysięcy sześćset dwadzieścia cztery zł, groszy 13/100
  Zestawienie części wykorzystanych w rozliczeniu kosztorysowym
  Ident/ETNR. Opis części Dostawca
  1000890 O Zderzak FORD
  KENZ1AAAA O Tablica rej.przód FORD
  1022778 O Krata wlotu powietrza FORD
  1046876 O Reflektor z kierunkowskazem kpl. FORD
  1046865 O Reflektor z kierunkowskazem kpl. FORD
  1037195 O Błotnik FORD
  1020888 O Nadkole wewn. FORD
  1058073 O Osłona chłodnicy FORD
  7305842 O Emblemat FORD
  1001038 O Pokrywa, przód FORD
  1041901 O Wykładzina tłumiąca pokrywy przedniej FORD
  1055183 O Zawias pokrywy przedniej FORD
  1055181 O Zawias pokrywy przedniej FORD
  7219141 O Zamek pokrywy przedniej FORD
  1037385 O Wzmocn.przedn.poprz.,kompletne FORD
  7327358 O Wzmocnienie wnęki koła FORD
  1042230 O Wzmocnienie nadkola dolne, przód FORD
  7390726 O Podłużnica cz.przednia FORD
  7107956 O Podłużnica cz.zewn. FORD
  1006175 O Szyba przednia barwiona FORD
  6807564 O Uszczelka (rama gumowa) FORD
  1102105 O Kpl.naprawczy-kpl.do klejenia FORD
  6199072 O Zestaw dystansów szyby czołowej FORD
  1002791 O Zbiornik spryskiwacza FORD
  1039599 O Kratka ozdobna pasa podszybia FORD
  6922570 O Zbiornik wyrów.głównego zesp.hamulc. FORD
  1044329 O Filtr powietrza kompletny FORD
  1039065 O Wlot powietrza FORD
  1000474 O Osłona termiczna, góra FORD
  6961249 O Osłona termiczna, dół FORD
  6912233 O Chłodnica FORD
  1011825 O Przewód chłodnicy, góra FORD
  1015589 O Tunel wentylatora, góra FORD
  1057170 O Chłodnica oleju układu wspomagania FORD
  1654375 O Elektrowentylator FORD
  1009650 O Korpus dmuchawy FORD
  F Parownik instalacji gazowej poz. niekatalogowa
  F Korek wlewu oleju poz. niekatalogowa
  F Ramka tablicy rejestracyjnej poz. niekatalogowa”

  Polecieli po wartosciach czesci nowych/zamiennych bo w pismie ( nie moge tutaj go wkleic bo to kodowany pdf) stwierdzili ze naprawa zamiennikami itd. jest nie zgodna z technologia producenta itd. tak czy siak koszt czesci to 8 975,73 zl, laczny koszt z robocizna (brutto) 16 624,13 zl

  Po przemysleniach co by tu dalej robic zwrocilem sie z prosba do nich by pomogli mi pozbyc sie owego wraku za jakas rozsadna kwote i zgodnie z zapewnieniami wyplacic wyrównanie do kwoty 3300 zl

  oto co otrzymalem jako oferty kupna:

  „Dzień dobry!

  Jeżeli nie znalazł Pan lepszej oferty to prosimy skorzystać z jednej z poniższych ofert na pozostałości.

  Nr obiektu: ****

  AUTO HANDEL J.TURBIAK * (Tel.: 0048 604997422) * Warynskiego 28 * PL 87-860 Chodecz * Fax: * e-mail: auto01@vp.pl; 2008-10-19 15:30:08
  300,00 PLN

  PUHP AMBIT Sp. z o.o. * (Tel.: + 48 694-694-694) * ul Jaracza 1 * PL 15-186 Bialystok * Fax: 00 48(85) 719-75-42 * e-mail: adam@ambit.pl; 2008-10-18 10:16:30
  300,00 PLN

  Umowę kupna sprzedaży prosimy odesłać do nas (może być kserokopia) z podaniem numeru szkody.”

  „To jest kwota za jaką chcą tamte osoby nabyć pojazd. Dlatego też jeżeli znalazł Pan jakąś ofertę wyższą to proszę skorzystać z tej najwyższej.

  W przypadku doręczenia umowy kupna sprzedaży mamy możliwość wyrównania do wartości pozostałości.”

  Oczywiscie taka odpowiedz ze” mamy mozliwosc wyrownania do wartosci pozostalosci” (3300zl) mnie nie zadowala, wiec wyslalem maila w sprawie jakichs gwarancji co do realizacji owego wyrownania i otrzymalem taka oto odpowiedz:

  „Chodzi o to, że jak Pan nie dostarczy umowy kupna sprzedaży to nie mogę nic dopłacić.

  Prosiłbym Pana o trochę zaufania i nie dopatrywanie się w każdej mojej wypowiedzi haka, bo jego tam nie ma. Kodeks cywilny od nas tego wymaga wyrówanie do wartości samochodu przed szkodą.”

  nie wiem jaka moc prawna maja maile, ale likwidator napisal nieco wczesniej

  „Dziękuję bardzo za pismo.

  Ofertę pozostałości wystawiam dzisiaj. W związku z tym proszę o kontakt za tydzień. Wówczas będę mógł Panu przekazać najkorzystniejsze oferty.
  Jednocześnie proszę traktować to pismo jako oficjalne potwierdzenie. Jednocześnie zawiadamiam, że ze wszystkich źródeł (odszkodowania + kwota sprzedaży pozostałości) dostanie Pan wartość pojazdu z dnia szkody przed szkodą.

  Proszę o kontakt telefoniczny za tydzień, ponieważ tyle trwa zbieranie ofert.”

  Znalezli jakies firmy z drugiego konca polski za smieszna kwote 300 zl, ja dzisiaj wystawilem auto na sprzedaz, znalazlem juz jednego kupca za 1000 zl (5 godzin po wystawieniu oferty…), nie jest to juz tak malo ale ciagle sporo brakuje do tych 3300 zl, czy mozliwe jest ze otrzymam wyrownanie w wysokosci 2300 zl ?
  ( 2500zl+2300zl+1000zl za wrak daje 5800 zl ?)

  Reasumujac, zamieszczam ciagle posty w tym watku, poniewaz zalezy mi na odpowiedziach osob, ktore:

  1. Musialy uzerac sie z Compensa

  2. Zasadzono im szkode calkowita

  3. Postanowily sprzedac wrak/pozostalosc w sytuacji gdy kwota odszkodowania byla za niska, natomiast wycena wraku zawyzona przez co naprawa z pieniedzy uzyskanych z odszkodowania byla nieoplacalna a sprzedaz wraku nie pokrywala roszczen
  (czyli tak jak w mojej sytuacji odszkodowanie to 2500 zl – nie wystarczy na naprawe, wartosc wraku wg. rzeczoznawcy z compensy 3300zl – likwidator compensy znalazl mi oferty za 300 zl za calosc !!!, sam znalazlem kupca z lodzi za 1000 zl )

  4. I teraz najwazniejsze osoby znajdujace sie w podobnej co ja sytuacji sprzedaly wrak i dostaly wyrownanie od Compensy (zalezy mi na opisaniu czy dostaly one wyrownie do wyskosci 100% wartosci wraku, jak dalej postepowac z likwidatorem by nie zostac wyrolowanym ?

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 20)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.