fbpx

zatrudniać firmę? walka o odszkodowanie

• This topic has 107 odpowiedzi, 29 odpowiedzi, and was last updated 16/11/2021 by pbbablin.
Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 109)
  • Autor
    Wpisy
    dreamwalker13

witam! pytanie, które chyba każdy z nas „powypadkowców” sobie zadaje: Czy zatrudnić firmę likwidującą szkody powypadkowe? chodzi mi o sens przy 20% stawkach marży + vat nie wiem czy takowy istnieje. miałem wypadek motocyklowy, z podwójnym złamaniem i kilkoma jeszcze urazami. odszkodowanie z tego co się orientowałem może być dość znaczne tutaj ponad 10tys zł, jednak nie wiem czy stawki oferowane przez firmy są tego warte, proszę o pomoc, oraz ewentualna poradę do kogo się udać.
    pozdrawiam dreamwalker

dreamwalker13

tak, spędziłem noc na forum i tez zaczynam wychodzić z takiego założenia, teraz pozostaje pytanie jaką firmę? w gąszczu ludzi walczących o twe zaufanie jedynie słowem ciężko jest wybrać. podobno małe firmy przywiązują większe zaiteresowanie do sprawy, ale czy to też jest regułą? wiem że każdy chce zarobić i to musi warunkować zaangażowanie firmy, bo stad ich dochód, może więc postawić na prestiż i wielkość? co bardziej sprowadza sie do łądnego wyglądu strony i dobrej reklamy w necie, ale coż taki już konsumpcjonizm

dorotha_dom

Powiem Ci ze to zalezy jak podchodzisz do sprawy.
    ja tez sie nad tym zastanawialam.

Zanim zlozylam papiery do pzu zwiedzilam 2 firmy.
    W obu kobiety z ktorymi rozmawialam byly rzeczowe i kompetentne ale
    zniechecila mnie ich zawzietosc. Przedstawialy mi cale postepowanie w najczerniejszych barwach, ze bedzie sie ciagnelo latami, dostane 2 tys i bede tylko zalowac ze nie poszlam z nimi na wspolprace.

Tymczesem bylo troszke inaczej:

Papiery o odszkodowanie zlozylam w maju 09.
    Likwidatorem szkody z NW byla przemila pani, termin komisji mialam po 6 dniach roboczych. odszkodowanie dostalam nast dnia na konto. odpisywala natychmiast na kazdego maila.

Z OC bylo troche gorzej. Co prawda po zlozeniu dokumentow likwidator zadzwonil i w ciagu 3 dni dostalam zaliczke, ale juz na zakonczenie postepowania czekalam dlugo. Nie odbierano telefonow, nie odpisano mi na zadnego maila.

Ostatnio zadzwonila do mnie inna osoba i powiedziala ze teraz ona zajmuje sie moja sprawa.
    Zapoznala sie z dokumentacja i juz mam propozycja ugody.

Przy czym na samym poczatku, gdy dzwonil likwidator z oc, to
    pierwsze pyt jakie padlo, to czy mam pelnomocnika – powiedzialam ze nie, na co likwidator
    zareagowal z nieskrywana aprobata.

jesli zalezy Ci na kazdej zlotowce i masz nerwy, to proponuje firme.
    teoretycznie Twoja rola jest ograniczona do minimum, ale i tak musisz im dostarczyc
    wszelkie dokumenty, podpisac itd

Ja zalatwilam wszystko sama, bylam RAZ w pzu zeby zostawic dokumentacje i juz.
    cala reszte per eMail.

dreamwalker13

szacunek:D ale według mnie osoby, które się tym dosłownie żywią z dnia na dzień, ich mimo wszystko doświadczenie i przeszkolenie prawne powinny procentować, ja ledwie skończyłem 18 lat, wygrywając pieniądze które mi się należą myślałbym o większej inwestycji, której wielkość uwarunkowana będzie otrzymaną sumą, co mnie napędza, ale też dzięki czemu nabieram dystansu do swoich możliwości-zwyczajny zjadacz chleba nie zna prawa, wszelkich kruczków i mnogości rozwiązań na tyle dobrze by walczyć z firmą TU „zainteresowaną” zmniejszeniem szkód… pytanie czy ten profesjonalizm objawia się w równym stopniu na sali sądowej co przy walce o klijęta. przepraszam jeżeli marudzę, ale nie potrafię dokonać wyboru, rozumiem że na tym forum nie można polecać przedstawicieli?

iru

No jasne że nie można i dzięki bogu bo w tym przypadku pod każdym postem by było skontaktuj się ze mną , jesteśmy najlepsi itd :) Zresztą skąd mogę wiedzieć ze ten ktoś kogo polecasz to nie Ty sam itd. :) wiem że teoria spiskowa :)

iru

Dorotha wcale sie nie dziwie że likwidator się ucieszył :) oni mają z tymi firamami//kancealriami spore problemy wszystko trzeba na czas likwidować i w ogóle :) Poza tym nie masz pewności czy ta ugoda jest ok ? Czy nie zrzekasz się całości roszczeń przyszłych itd. ? Prawnik mógłby wynegocjować ugodę nie obejmującą nowej krzywdy. itd. każda sprawa jest inna…

dorotha_dom

hmm, najlepiej znajdz kilka firm i umow sie na spotkanie, jest za free.

Co do rozprawy sadowej – oni z reguly „zalatwiaja za ciebie formalnosci” czyli zawoza te
    dokumenty do ubezpieczyciela :P
    pozniej (CHYBA) pomagaja napisac oswiadczenia i tyle, jak dla mnie to nic wiecej dla ciebie nie zrobia.
    Zawsze staraja sie skonczyc sprawe na ugodzie, bo jak sie nie zgadzasz to przekazuja
    sprawe do „zaprzyjaznionej kancelarii prawnej” i z nimi sie pozniej bawisz w jakies rozprawy.

ale pamietaj!
    jak chcesz isc do sadu i wyceniasz swoje o dszkodowanie np na 100 000 to na
    poczatku musisz zapacic z WLASNEJ KASY jakis procent od zadanej sumy…

pbbablin
    Uczestnik

Jak ja wam zazdroszcze wybóru walka z firma czy beż!!! Ja kilka miesięcy temu miałem wypadek komunikacyjny w drodze do pracy. Uderzył mnie samochód jak jechałem do pracy. Ktoś mnie zawiózł do szpitala nie spisano kto. I zanim jeszcze wiedziałem co się dzieje w szpitalu zjawiła się firma której podpisałem dokumenty ale wcale tego nie pamietam. Mają moje upowaznienie i co najgorsze firma pobiera prowizje 30%!!!!

iru

Pbbalin zawsze możesz rozwiązać z nimi umowę w tej chwili inne firmy biorą max 18-20 procent !
    Nie sądze że będą robili Ci problemy zapewno fima zaczyna się na E albo V ? :)

pbbablin
    Uczestnik

Na V tylko ze już mam w piątek komicje w PZU. nikt mi wcześniej nie umiał poradzić jak moge z nimi zerwac umowe. Jestem ciekaw czy moge z nimi renegocjowac teraz umowe ten %?

pbbablin
    Uczestnik

i pzu teraz jak wykona to badanie i wynik przesle na FUG TO I JUŻ PIENIĄDZE do tej firmy.

Bronco

no właśnie odszkodowanie może wynieść około 10 tyś. tak na prawdę sam nie wiesz o ile występować i kiedy spasować, bo więcej nie ugrasz, choćby w tym może pomóc Ci firma. ale może są jakieś federacje konsumenckie tańsze od takich firm ? poszukaj w necie

dreamwalker13

biorę firmę, kwestia wyboru małej i przynajmniej z założenia zaangażowanej czyli ze 2 tyg pisania i odbierania tel-to dziwne jak sprawny może być kontakt… poinformuje o przebiegu, pozdrawiam Bartek i dzięki z info

pbbablin
    Uczestnik

Racja bo firma która mnie wrobiła podeszłą nie robi na mnie zbytniego wrazenia.

dreamwalker13

ale spójrz na to z innej strony, biorąc 30% na pewno będą walczyć o maksymalną wysokość kwoty.

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 109)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.