fbpx

zatrudniać firmę? walka o odszkodowanie

• This topic has 107 odpowiedzi, 29 odpowiedzi, and was last updated 16/11/2021 by pbbablin.
Oglądasz 4 wpisy - 106 z 109 (wszystkich: 109)
  • Autor
    Wpisy
    szkoda
    pbbablin wrote:
    Mówie tu ze chodzi mi o rente z funduszu wyrównanie utraty w dochodach. Ta minimalna jest wieksza teraz niż miałem wypadek w 2009. ktorą mam teraz zmiejszoną o 30% za niby się przyszynienie do wypadku. Fundusz chyba normalnie wypłaca 100% dochodu. tylko czy ten dochód (wyrownanie) może być teraz wiekszy ze względu na ustawe o płacy minimalnej?

1) Zakład ubezpieczeń wypłaca odszkodowanie z tytuły utraconego dochodu- czyli wszystko zależy ile było owej utraty w dochdzie. Owe odszkodowanie nie musi być większe ze względu na ustawę o płacy mininimalnej, gdyż chodzi o faktycznie utracony wówczas dochód. Owe odszkodowanie może być pomniejszone następnie o oinstytucję przyczynienia się do powstania szkody czy też jej zwiększenia. Zgodnie z art. 362 k.c. jeżeli poszkodowany przyczynił się do powstania lub zwiększenia szkody, obowiązek jej naprawienia ulega odpowiedniemu zmniejszeniu stosownie do okoliczności, a zwłaszcza do stopnia winy obu stron.

Fist

…ale nachalne…w każdym temacie j.hreczany… ;-( Tylko odstraszasz nachalnością potencjalnych klientów…tak jak myślałem panowie i panie z Euco,czy znacie i odczuwacie coś takiego jak UMIAR???????Otwieram lodówkę i zgadnijcie co…tam też siedział pan z Euco… :-/

szkoda
    Fist wrote:
    …ale nachalne…w każdym temacie j.hreczany… ;-( Tylko odstraszasz nachalnością potencjalnych klientów…tak jak myślałem panowie i panie z Euco,czy znacie i odczuwacie coś takiego jak UMIAR???????Otwieram lodówkę i zgadnijcie co…tam też siedział pan z Euco… :-/

Po prostu tak jest jak ktoś nie ma dostatecznej lub żadnej, jakiejkowiek wiedzy w zakresie likwidowania szkód osobowych i rzeczowych i tylko potrafi dawać na siebie namiar na forum i nawoływać do skorzystania z danej firmy. Nie potrafi udzielić odpowiedzi na żadne pytanie prawne i wówczas nazywany jest „egenciną”. Inaczej jest jak się coś sobą prezentuje, bardzo dobrze zna się przepisy prawne, umie się je stosować w praktyce. Padła tutaj na forum odpowiedź jednej osoby z tej firmy- przynajmniej za taką się podawała, nakłaniająca do likwidowania szkody z polisy OC pojazdu w stosunku do osoby kierującej owym pojazdem przy wypadku tylko jednego pojazdu. Pomimo tłumaczenia jej, że bez względu czy wypadek był zawiniony czy też nie zawiniony przez kierowcę to nie może ubiegać się o odszkodowanie i zadośćuczynienia z polisy OC pojazdu, który prowadził poszkodowany w przypadku wypadku jednego pojazdu. Po prostu brak elementarnej wiedzy prawniczej w zakresie likwidacji szkód.

pbbablin
    Uczestnik

Już kiedyś tu pisałem. Miałem 2 wypadki komunikacyjne. W pierwszym obite płaty czołowo-skroniowe, pęknięta miednicę, złamane podudzie 8 tygodni w szpitalu nie pamiętam pierwszych 3 tygodni następne 5 jakoś już pamiętam. Było to w 2000r z tej okazji mam do tej pory rentę. W 2009r obita głowa płaty, obity kręgosłup syjny i piersiowy oraz złamane trzony z przemieszczeniem L2 L3 i to samo podudzie. Po 2 wypadku pracowałem pół roku i chorobowe miałem rentę z ZUS i UFG i wynagrodzenie. Starałem się o podwyższenie renty i zmienił się likwidator. Odebrano mi rentę na 3 lata. Wdziolem firmę i ona mi się postarała o przywrócenie. Ale UFG powiedział mi że te wypadki są podobne nakładają się. Więc UFG od renty równej u mnie najniższego wynagrodzenia odjęła rentę z ZUS i resztę podzieliła na 50% tyle mi płacą. Chciałbym się dowiedzieć od was czy mogę to jakoś zmienić? Wcześniej też zanim mi przywrócono rentę i dostałem też na zwiększone potrzeby. Wysyłałem faktury i miałem zwracane 100% a teraz tylko 50!!!

Oglądasz 4 wpisy - 106 z 109 (wszystkich: 109)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.