fbpx

zebranie dokumentacji – kto?

 • This topic is empty.
Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #200729
  agha

  Witam,
  zgłaszając szkodę majatkową (kradzież w wyniku włamania do mieszkania) uzyskałam informację, jakie dokumenty są potrzebny do sporządzenia dokumentacji niezbędnej do uzyskania odszkodowania. M.in. przedstawiciel wymienił dokument, który stwierdzi że i kiedy zgłaszałam włamanie na Policji. Policjanci poinformowali mnie, że taki dokument wydadzą bez problemu agentowi ubezpieczeniowemu, bo to on powinien zgromadzić informacje. Podobno firmy ubezpieczeniowe, jako instytucje nie muszą wnosić opłaty, jaka ja – osoba fizyczna będę zmuszona uiścić. Przedstawiciel w centrali nie ustosunkował sie do tego co przekazałam i powtórzył ,iz jego obowiązkiem było mnie poinformować, co uczynił. No to jak to jest? Czy tylko PZU wkręca swoich klientów w bieganie od POlicji do Urzędu Miasta, czy jest to moim obowiązkiem?
  Gdzie znależć odpowiedź na pytanie o zakres obowiązków mojego agenta, który pobiera ode mnie co roku pieniądze i spisuje wznowienie polisy. Czy tylko takie ma obowiązki?
  Pozdrawiam oczekując na odpowiedź

  #260655
  jarmarki

  w obowiązku poszkodowanego jest udowodnić rozmiar powstałej szkody i wszelkie okoliczności zdarzenia, na Tobie ciąży obowiązek, nie na ubezpieczalni.
  zajrzyj do ustawy o działalności ubezpieczeniowej

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.