fbpx

Złamana ręka na chodniku

• This topic is empty.
Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
  • Autor
    Wpisy
    kacper

Witam Wszystkich i proszę o pomoc

Mianowicie,mój ojciec jest na emeryturze i opłaca składkę w PZU Życie.
    Dwa tygodnie temu na oblodzonym chodniku upadł i złamał ręke w stawie barkowym .
    Czy jest możliwość uzyskanie odszkodowania z tego typu ubezpieczenia ??

magdalena32

tego akurat nie wiem, najlepiej idź do agencji pzu i się zapytaj.
    Ale jeżeli poślizgnął się na chodniku to jak najbardziej powinien dostać odszkodowanie z firmy zajmującej się porządkami (tj. sypaniem soli, odśnieżaniem, sypaniem piachem), jeżeli na chodniku był czysty lud. Gdzie miało miejsce poślizgnięcie?

kacper

To dziwne co usłyszalem w PZU, otóż według urzędniczki ,nic ojcu się nie należy ,ani z ubezpieczenia które opłaca ,ani też od właściciela posesji do której chodnik należy.
    I co Wy na to powiecie ???

jakub

To czy się należy z polisy PZU Życie zależy od ogólnych warunków polisy, natomiast istotne jest kto jest właścicielem danego odcinka chodnika, na którym miał miejsce nieszczęśliwy wypadek. Jeżeli właściciel miał ubezpieczony ten teren, a do wypadku doszło na skutek zaniedbania ze strony właściciea , można dochodzić roszczeń od ubezpieczalni. Jeżeli za porządek jest odpowiedzialna firma to ubezpieczalnia firmy. Przydatne w tym wypadku są zeznania świdków, zdjęcie chodnika(o ile było to możliwe) i dokładny opis.

kacper

Jakich mam użyć argumentów aby PZU podjęło ze mna rozmowe w sprawie wypadku..bo jak narazie to tylko mówi,że się nie należy odszkodowanie za złamaną rękę.

jakub

Po pierwsze sprawdź ogólne warunki umowy ubezpieczenia. Tam się doczytasz za co odpowiedzialność bierze PZU. Jeżeli chodzi o właściciela chodnika to sprawdź czy miał wykupioną polisę na ten pechowy teren. Jeżeli nie miał, to możesz go skarżyć.Jeżeli miał polisę to tak jak pisałem wcześniej: dokładny opis(dzień, miesiąc, rok,godzina,świadkowie,jak do tego doszło,co się stało itd.) i próbuj z jego polisy.
    Pozdrawiam.

kacper

Dziękuje JAKUB muszę teraz zabrać się do roboty i pochodzić..

sdwernicka

Na działce poślizgnełam się na mokrej trawie i upadłam uderzejąc reką o palenisko z kostki brukowej. Złamałam rekę i uszkodziłam główkę lewego łokcia. 3 tyg. gips, 6 tyg. enteza, długa rehabilitacja. Czy mogę ubiegać się o odszkodowanie w PZU. Jestem emerytka i opłacam składkę w PZU (110,00 zł na kwartał) SD

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.