fbpx

Złamana ręka na chodniku

 • This topic is empty.
Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #200503
  kacper

  Witam Wszystkich i proszę o pomoc

  Mianowicie,mój ojciec jest na emeryturze i opłaca składkę w PZU Życie.
  Dwa tygodnie temu na oblodzonym chodniku upadł i złamał ręke w stawie barkowym .
  Czy jest możliwość uzyskanie odszkodowania z tego typu ubezpieczenia ??

  #259388
  magdalena32

  tego akurat nie wiem, najlepiej idź do agencji pzu i się zapytaj.
  Ale jeżeli poślizgnął się na chodniku to jak najbardziej powinien dostać odszkodowanie z firmy zajmującej się porządkami (tj. sypaniem soli, odśnieżaniem, sypaniem piachem), jeżeli na chodniku był czysty lud. Gdzie miało miejsce poślizgnięcie?

  #259387
  kacper

  To dziwne co usłyszalem w PZU, otóż według urzędniczki ,nic ojcu się nie należy ,ani z ubezpieczenia które opłaca ,ani też od właściciela posesji do której chodnik należy.
  I co Wy na to powiecie ???

  #259389
  jakub

  To czy się należy z polisy PZU Życie zależy od ogólnych warunków polisy, natomiast istotne jest kto jest właścicielem danego odcinka chodnika, na którym miał miejsce nieszczęśliwy wypadek. Jeżeli właściciel miał ubezpieczony ten teren, a do wypadku doszło na skutek zaniedbania ze strony właściciea , można dochodzić roszczeń od ubezpieczalni. Jeżeli za porządek jest odpowiedzialna firma to ubezpieczalnia firmy. Przydatne w tym wypadku są zeznania świdków, zdjęcie chodnika(o ile było to możliwe) i dokładny opis.

  #259390
  kacper

  Jakich mam użyć argumentów aby PZU podjęło ze mna rozmowe w sprawie wypadku..bo jak narazie to tylko mówi,że się nie należy odszkodowanie za złamaną rękę.

  #259391
  jakub

  Po pierwsze sprawdź ogólne warunki umowy ubezpieczenia. Tam się doczytasz za co odpowiedzialność bierze PZU. Jeżeli chodzi o właściciela chodnika to sprawdź czy miał wykupioną polisę na ten pechowy teren. Jeżeli nie miał, to możesz go skarżyć.Jeżeli miał polisę to tak jak pisałem wcześniej: dokładny opis(dzień, miesiąc, rok,godzina,świadkowie,jak do tego doszło,co się stało itd.) i próbuj z jego polisy.
  Pozdrawiam.

  #259392
  kacper

  Dziękuje JAKUB muszę teraz zabrać się do roboty i pochodzić..

  #259393
  sdwernicka

  Na działce poślizgnełam się na mokrej trawie i upadłam uderzejąc reką o palenisko z kostki brukowej. Złamałam rekę i uszkodziłam główkę lewego łokcia. 3 tyg. gips, 6 tyg. enteza, długa rehabilitacja. Czy mogę ubiegać się o odszkodowanie w PZU. Jestem emerytka i opłacam składkę w PZU (110,00 zł na kwartał) SD

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.