fbpx

złamane trzony kręgów u pasażera w aucie poszkodowanego

• This topic is empty.
Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 18)
  • Autor
    Wpisy
    loucyna

mąż został poszkodowany wraz z moja szfagierką w wypadku samochopdowym. Wynuszenie pierwszeństwa przez drugi samochód w wyniku czego szfagierka dozanała wstrząsu mózgu, mąż z kolei doznał urazu kręgosłupa (złamane 2 trzony kręgów). na domiar złego diagnoza przez lekarzy od poczatku nie była w ogóle trafiona, chirurg nie rozpoznał złamania na zdjeciach, dopiero poźniej ortopeda (mąż nie przebywał w szpitalu, nie chodził również w gorsecie bo jak sie zorientowali było juz za poźno).
    Mąż w dalszym ciągu jest na zwolnieniu, mija niedługo 6 m-cy, lekarz nie chce podpisac zgody na pracę – pracuje w przemyśle cięzkim.
    Obawiam sie również ze zbyt poźno wysłaliśmy pismo do ZUS o świadczenie rehabilitacyjne i nie wiem czy je otrzyma Jak sie dowiedzieliśmy szfagierka wysłala roszczenie odszkodowawcze była kierowcą) do firmy sprawcy wypadku. zapytuję więc – czy mąż także może wystąpić o takie odszkodowanie? jesli tak jakimi argumentami możemy się posłużyć? czy są jakies dostępne wzory pism?
    Bardzo proszę o pomoc
    pozdrawiam

loucyna

zapomniałam dodać, że w sprawie kolizji drogowej wniosek o ukaranie sprawcy – został dopiero kilka dni temu przekazany do Sądu (wypadek był w marcu br). wcześniej prokuratura prowadziła sledztwo w sprawie doznanych obrażen powodujących naruszenie org. na czas powyżej 7 dni, które umorzono.

krystyna

Witam. Nie jestem expertem, ale niedawno mieliśmy wypadek samochodowy i z musu musiałam się dowiedzieć paru rzeczy na temat ubezpieczeń. W Waszym przypadku możecie ubiegać się jak najbardziej o odszkodowanie z OC sprawcy wypadku i to nie tylko za szkody na zdrowiu ale również zadośćuczynienia za cierpienia. Szkodę należy zgłosić do towarzystwa ubezpieczeniowego w którym polisę oc posiadał sprawca wypadku (często jest to droga telefoniczna). Dodatkowo, jeśli właściciel samochodu, czyli szwagierka miała wykupioną polisę NNW przy swojej polisie OC, można również zgłosić tam szkodę, choć nie są to zazwychaj duże kwoty. W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt e-mail : krycha.lisiczka@wp.pl Pozdrawiam

maciek454

Taka mała prośba piszcie na forum a nie na meila :-) niech inni też się czegoś dowiedzą w końcu od tego mamy forum no nie :)

krystyna

ok

loucyna

Dziekuję Krysiu za odzew. Z odszkodowaniem NW szfagierki poczynilismy juz kroki. Odbyla sie 1 komisja w tej sprawie, ale co zastanawiające otrzymaliśmy ponownie wezwanie na komisję ( nie wiem czy tak jest zwykle, szfagierka nie otrzymała ponownego wezwania). Jak wspomniałaś – zadośćuczynienie za cierpienia. Czy na wniosku- piśmie które zamierzamy wysłać do ubezpieczyciela sprawcy mamy określic kwotę jaką żądamy? W ogóle nie wiem jak się do tego zabrać. Więc na razie zbieramy argumenty, tj: szkoda zdrowotne, uszczerbek na zdrowiu, zadośćuczynienie za cierpienia, pozbawienie dochodu (L4). O co mogę jeszcze wnioskować?

krystyna

Witam. Co do tej powtórnej komisji to nie wiem, my na razie czekamy na wezwanie na komisję, więc nie wiem czemu miałaby służyć powtórna komisja. Szczerze mówiąc ja też pojęcia nie miałam jak się zabrać do tych odszkodowań, to wszystko jest strasznie zawiłe i trudne. W każdym razie powinnaś zgłosić szkodę do ubezpieczyciela. My sami zajmowaliśmy się odszkodowaniem za samochód, który poszedł na złom- po prostu gehenna ! Kręcenie i przeciąganie do bólu. Dlatego sprawy związane ze szkodami osobowymi z OC sprawcy zleciliśmy odpowiedniej firmie, która tym się zajmie. Oni walczą o odszkodowanie i na koniec pobierają % z uzyskanego odszkodowania(więc nie musisz ponosić od razu kosztów). Nasza sprawa dopiero ruszyła więc nie wiem jak będzie ale wiem że nie miałabym na to siły. My ze swojej strony dostarczamy dokumentację z leczenia i rehabilitacji itp. a oni zajmują się resztą. Myślę, że warto bo tam pracują eksperci co na tym się znają. Jeśli zajmiesz się tym Sama to chyba ustalasz jakiej wysokości odszkodowania żądasz ale nie wiem jak to obliczyć. Z tego co słyszałam to można się zwrócić do ubezpieczyciela o zaliczkę na poczet rehabilitacji jeśli nie posiadasz takich pieniędzy. Należy się także zwrot kosztów leczenia jakie były ponoszone(potrzebne faktury, paragony) a też leków i zmienionej diety jeśli takową zalecił lekarz. Pamiętaj o zbieraniu wszystkich dokumentów zwłaszcza medycznych ja nawet kserowałam skierowania do specjalistów. to tyle co mogę napisać, mam nadzieję że choć trochę Ci pomogłam. Zastanów się na tą firmą. W necie jest kilka tych firm, między innymi ta której eksperci pomagają na tym forum. Pozdrawiam i życzę wytrwałości

loucyna

:) Krysiu, nie ukrywam ze o firmie myślimy, tylko własnie faktury paragony (kto o tym myślał w takich chwilach). Nasza sprawa sie ciągnie od marca, zagmatwana sytuacja z diagnozą, błędy lekarzy trochę zaciemniają to wszystko, dlatego obawiamy się ze jesli zlecimy to firmie to i tak groszowe sprawy trzeba bedzie podzielic na % dla firmy. Dlatego zastanawiamy się, tym bardziej ze znowu otrzymalismy pisemko z NW ze cos tam brakuje???? przypuszczamy ze coś im pogineło razem z protokołem że juz raz był na komisji. Zobaczymy w sobote sie wyjaśni. W kazdym bądź razie dziekuje Ci bardzo. Pozdrawiam i zycze pomyslności.

krystyna

Witaj. Zdaje sobie sprawę że trudno myśleć o fakturach itp. Ale to oznacza tyle, że nie otrzymasz zwrotu za leki i inne rzeczy które były związane z wypadkiem. Rozumiem tez Twoje obawy, my też długo się zastanawialiśmy czy zaangażować firmę. Wasza sprawa rzeczywiście jest zagmatwana, ale może właśnie dlatego warto aby zajęli się tym fachowcy. Oni są obeznani w te wszystkie procedury i na prawde znają się na rzeczy. A w Waszym przypadku z oc sprawcy wydaje mi się iż możecie uzyskać spore odszkodowanie i zadośćuczynienie za doznane krzywdy i nie będą to raczej groszowe sprawy(z nnw to podobno są śmieszne sumki). Być może udałoby się wywalczyć zaliczkę na rehabilitację. A taka firma walczy o jak najwyższe odszkodowanie bo od tego zależy ich zysk. Różne pobierają za to %, np ta która zajmuje sie naszą sprawą bierze 30 %, ale pewnie inne może mniej nie wiem . Naprawdę radzę Wam spróbujcie, bo sami nigdy nie wywalczycie tego co się Wam słusznie należy. Może znajdź jakąś firmę blisko Waszej miejscowości i zadzwoń, powiedz w skrócie co i jak i umów się na wizytę przedstawiciela. Myślę, że to nie jest zobowiązujące a on Wam powie czy warto i jakie są szanse i wogóle podpowie co i jak. Z nami tak było. Daj znać co dalej z Waszą sprawą. Jak w naszej coś sie ruszy(moja córcia jeszcze kontynuuje leczenie) to też napisze co i jak. Serdecznie pozdrawiam.

loucyna

troche to potrwało, ale jednak zdamy sie na doswiadczenie firmy (25%). Zobaczymy jak długo to wszystko potrwa. W kazdym bądx razie będę informowac. Pozdrawiam

krystyna

Witaj. Mam nadzieję, że będziecie zadowoleni z wyników pracy firmy. Zyczę wszystkiego dobrego. pozdrawiam. Krystyna

imported_michal
    loucyna wrote:
    troche to potrwało, ale jednak zdamy sie na doswiadczenie firmy (25%). Zobaczymy jak długo to wszystko potrwa. W kazdym bądx razie będę informowac. Pozdrawiam

25% z Ciebie zdarli!!?? rozbój w biały dzień!
    napisz zdanie co to za firma tyle bierze!?
    z utęsknieniem czekam czasu kiedy za takie usługi nie będziemy płacili nic, tak jak w Anglii:)
    pozdrawiam, Krysię też;)

krystyna

Michał mam wrażenie że mnie „prześladujesz” :)(oczywiście żartuję). Uważasz, że 25 % to zbyt dużo – pewnie tak, ale jak ja szukałam firmy dla nas po wypadku to większośc tak brała, a ważne jest też doświadczenie firmy i wyniki, no nie. Jeżeli jesteś w tym obeznany to może napisz tu ludziom, jaki próg % jest przyzwoity i jakie firmy biorą mniej. Czasami trudno takie znaleźć. Nasza sprawa dopiero jest w toku więc nie wiem jeszcze czy będziemy zadowoleni z firmy której zleciliśmy, ale po wszystkim napisze co i jak . Może to jest sposób na jakąś weryfikację tych firm, poprzez doświadczenia ludzi z tego forum. W jednym się zgadzamy- ja tez czekam czasów, kiedy usługi takowe będą darmowe. Pozdrawiam serdecznie

loucyna

witam. Na dzień dzisiejszy powiem ze mam wrażenie ze dobrze zrobiłam. Co na to sie składa? Otóż, przez przypadek reprezentant firmy okazał sie dawnym znajomym. Traf przypadkowy bo firma z witryny sklepu. Fakt, ze to akurat nie wpłyneło na decyzje bo nawet kumpel z podstawówki cie wykrecic może…
    Jak to on okreslił te %nty to i tak spadły, a z tej cześci to i tak on sam dostaje 1/4 (jeszcze w zaleznosci jak długo pracuje). Fakt zarabia firma ale ona ma konsultantów lekarzy, którzy określaja wysokość szkody i wówczas maja rozeznanie co do propozycji. Na dzień dzisiejszy moja konkluzja – gdybym sama złozyla wniosek, to raczej nawet nie otrzymalabym tej kwoty która weźmie firma.
    :)

loucyna

aa, sytuacja jest o tyle skomplikowana (którą raczej bym nie podjeła samodzielnie), że juz na wstępie przygotowywane sa dokumenty o roszczenia do Sądu. Jest tu wypracowana strategia (albo mydlenie oczu)w każdym bądx razie im tez zalezy aby więcej wykręcic (no cóż że naszym kosztem…)
    pozdrawiam

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 18)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.