fbpx

Złamanie 2-4 kości śródstopia i powikłania – Choroba „zespół sudecka”

 • This topic is empty.
Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #207469
  skoczek3120

  Witam,
  W styczniu tego roku, uległem „wypadkowi” – wywróciłem się na śliskiej ulicy, zemdlałem i koledzy zanieśli mnie do domu.
  Rano obudziłem się z dużym bólem nogi. Izba przyjęć – złamanie 2 kości śródstopia – założony gips na 6 tyg.
  Po założeniu gipsu odczuwałem o wiele spotęgowany ból niż po samym złamaniu. Po 2 tygodniach udałem się do sąsiedniego miasta Lublin gdzie mi gips zdjęto i założono drugi, co mi przysporzyło znaczną ulgę.
  Po 5 tyg., zdjęto mi gips (w przychodni w moim mieście Świdnik) ZAZNACZAM, bez wcześniejszego skontrolowania zdjęciem RTG czy noga się zrosła, mimo nalegań z mojej strony by to zrobić.
  PO 2 tyg od zdjęcia gipsu strach nie dawał mi spokoju i udałem sie do lekarza znowu do lublina. WYNIK: Noga niezrośnięta (nie dwie a 4 kości złamane wg tamtego lekarza, jak i później się okazało wg drugiego) + powikłanie – zakrzepica.
  1,5 miesiąca leczyłem się codziennymi zastrzykami na chorobę która tak naprawdę nie miałem. Po konsultacji jeszcze z 3 lekarzami wyszło na to że nie choruję na zakrzepicę, a na rzadką i ciężką chorobę (Zespół Algodystroficzny, inaczej Sudecka), na która nie ma „Złotego Środka” jedynie są podejmowane próby jej leczenia – polega na zaniku kości co może spowodować dożywotnie kalectwo.
  Wyedukowany szerokim zakresem lektur jak i tysiącami opinii ludzi chorujących na tą chorobę, podjąłem się przede wszystkim auto leczeniu z pomocą lekarzy – lekami i zabiegami na które trzeba było czekać miesiącami, przy czym wymagałem natychmiastowej pomocy by choroba nie przeszła w głębszą fazę w której już zmiany są nie odwracalne (III fazy, po II zmiany nie odwracalne).
  Przeszedłem koszmar przez wizyty niekompetentnych lekarzy, którzy dosyć olewczo do mojej osoby podchodzili.
  Po pół roku noga wreszcie zaczęła się zrastać i o dziwo wracam do zdrowia. W chwili obecnej mogę już chodzić, kości w fazie końcowej zrostu i powoli widać jak choroba się wycofuje.
  Najgorsze jest to, że nie miałem nigdzie ubezpieczenia (mój pracodawca nie wypłacił pół rocznego wynagrodzenia – uciekł z pieniądzmi przez co straciłem prace, ubezpieczenie i w następstwie braku pieniędzy – studia).
  NA chwilę obecną jestem osobą bezrobotną (z przyczyn choroby i złamanych kości) zarejestrowaną w Urzędzie Pracy.
  MOJE PYTANIE brzmi:
  Czy mogę ubiegać się o jakiekolwiek odszkodowanie poniesionych strat zdrowotnych i edukayjnych, mimo to że w chwili złamania nie byłem nigdzie ubezpieczony?

  #291704
  Robert

  witam
  proszę podać miejscowość/ulice gdzie miał nieszczęśliwy wypadek.

  bezpłatne konsultacje
  e-mail: odszkodowanie24@op.pl
  tel 609-690-202 lub 601-86-5973
  pozdrawiam
  robert

  #291703
  skoczek3120

  Jest to Świdnik k. Lublina, a ulica Racławicka 15

  #291702
  t.jarmoszczuk_euco

  Sprawa wygląda tak, Z jednej strony mamy źle zabezpieczony chodnik – odpowiada miasto Świdnik. (teoretycznie wszystko zależy od posiadanych dokumentów co jest wpisane na pogotowiu , świadkowie byli z tego co zrozumiałem,

  Z drugiej strony mamy błąd lekarski z tego co wywnioskowałem także jedna sprawa ale dwa odszkodowania. W zależności od tego jakie dokumenty posiadamy.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.