fbpx

złamanie duzego palca lewej stopy

Avatar
credo
Poszkodowany

witam ile mogę dostać odszkodowania za złamanie dużego palca w lewej stropie obecnie mam nogę w gipsie który muszę nosić przez 10 dni acha w kości jest jakiś uszczerbek czy jakoś tak jestem ubezpieczony w szkole ale w jakiej firmie to nie wiem

Avatar
wcpik
Poszkodowany

zgłoś się do szkoły po polisę i idź do ubezpieczyciela (lub biura) po komisji dowiesz się dokładnie jakie odszkodowanie dostaniesz.

Avatar
credo
Poszkodowany

no wlasnie mam taki zamiar i jutro ide po polise ale jestem ciekaw ile na oko dostane % i ile to bedzie kasy $$

Avatar
blabus
Poszkodowany

1-12 %, ale standardowo jest to 3% :D

Avatar
credo
Poszkodowany

a niewiecie ile jest wart 1 % od zlamanego palca u nogi tego najwiekszego

Avatar
blabus
Poszkodowany

to zależy jaką masz sumę ubezpieczenia

Avatar
credo
Poszkodowany

jestem ubezpieczony na 10 tys

Avatar
credo
Poszkodowany

ile to bedzie

Avatar
Kas33Nog
Poszkodowany

Miałam wypadek u moich sąsiadów. Przechodząc do kuchni potknęłam się o uszkodzony próg w ich domu. Okazało się że mąż sąsiadki robił remont i nie przytwierdził go prawidłowo. Myślałam że to tylko stłuczenie więc stosowałam okłady ale ból i obrzęk nie ustępowały więc udałam się do chirurga. Okazało się że mam złamanie palucha i paliczków 2 i 3 palca. W sumie od wypadku minęło już 4 dni a zaraz po nie byłam na pogotowiu. Sąsiad mówił że to jego wina i ma ubezpieczenie domu więc mogę się zgłosić o odszkodowanie. Jak mam to zrobić?

Marta Sordon
Marta Sordon
Biegły / ekspert

Witam serdecznie,

jeśli wypadek zdarzył się z winy lub zaniedbania właściciela nieruchomości a posiada on ubezpieczenie OC w życiu prywatnym - możliwe jest dochodzenie odszkodowania z tej polisy. Samo ubezpieczenie nieruchomości nie oznacza, iż można uzyskać odszkodowanie - polisa zawiera zazwyczaj ubezpieczenie od pożaru, przepięcia, zalania lub innych zdarzeń losowych. Konieczne jest więc zapoznanie się z jej warunkami i potwierdzenie ochrony zdarzeń z zakresu życia codziennego.

Konieczne oczywiście będzie wykazanie winy - najlepiej jeśli sąsiad sporządzi stosowne oświadczenie w tym zakresie. Jeśli inny z domowników widział Pani wypadek i jest również w stanie potwierdzić jego okoliczności i przyczynę, będzie to na pewno pomocne w dochodzeniu roszczeń.

Rozpoczęcie później procesu leczenia może być podstawą dla ubezpieczyciela do odmowy wypłaty świadczeń, gdyż w czasie, jaki minął od zdarzenia wypadek mógł się wydarzyć w innych okolicznościach. Jeśli jednak ubezpieczony potwierdzi datę wypadku, Towarzystwo Ubezpieczeń powinno także przyjąć odpowiedzialność.

Więcej o samym uszczerbku na zdrowiu można znaleźć tutaj: https://odzyskaj.info/poradnik-odszkodowania/uszczerbek-na-zdrowiu-a-odszkodowanie-z-polis-oc-i-nnw/

W przypadku dalszych pytań, służymy pomocą.

Pozdrawiam

Marta Sordon

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać