fbpx

Złamanie kości łódeczkowatej – odwoływać się ?

 • This topic has 5 odpowiedzi, 5 odpowiedzi, and was last updated 30/06/2020 by Marta Sordon.
Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #202470
  michal302

  Witam.

  12 września 2008r. wywróciłem się na śliskich schodach i doznałem złamania kości łódeczkowatej. Jak można przeczytać w internecie złamanie to jest dosyć skomplikowane, gdyż kość ta jest bardzo słabo ukrwiona i ciężko się zrasta. Po prawie 7 tygodniach w gipsie, moja kość na szczęście się zrosła. Ale nadal odczuwałem i nadal odczuwam bóle przy zmianach pogodowych, przy podnoszeniu cięższych przedmiotów, zginaniu mocno ręki.
  Po złożeniu wniosku o odszkodowanie przyszedł papier żebym się zgłosił na komisje, pAN. dr. jak zacząłem mu mówić o tych bólach to powiedział mi: „ładnie się nauczyłeś” podbił papier i podziękował, wizyta trwała max. 1,3 min. Dziś otrzymałem odszkodowanie w wysokości 360zł, czyli 4% z mojego ubezpieczenia.
  I tu powstaje moje pytanie czy ta kwota jest adekwatna do mojego uszczerbku ? i czy się odwołać ?
  Jestem ubezpieczony w PZU.

  Pozdrawiam, z góry dziękuje za pomoc.

  Michał

  #267485
  michal302

  dzięki za pomoc
  pozdr.

  #267486
  himera

  Wyciągnij tabele z PZU porównaj tabele i orzeczenie lekarskie- czy TU w twoim wypadku uwzględniło wszelkie szkody czy wypłaciło za wszystko ?

  Jeżeli za uraz masz te 4% a według tabeli będzie 4-10% to jest jakaś podstawa do odwołania …
  Było pare takich tematów na forum także poczytaj….

  #267487
  mrhubert

  Witam. Ja również mam tą kość złamaną. ;/ Niestety na treningu kolega mi złamał. Gram w kosza i nie jest mi to na rękę ponieważ czeka mnie dość długa przerwa. Na szczęście jednak lekarz powiedział że będę mógł powrócić do treningów. Trafiłem do szpitala gdzie byli super lekarze. Wsadzili mi rękę do gipsu na 2 tygodnie. Po tym czasie (wydaje mi się że na moje szczęście, ponieważ podobno nie będę czuł już później bólu w tym miejscu) ześrubowali mnie. W związku z tym mam pytanie czy ktoś może wie ile wynosi odszkodowanie za złamanie tej kości ale po zoperowaniu ?

  #383366
  Brave45
  Uczestnik

  Witam wszystkich. Mam taki problem bo po upadku doznałam złamania nadgarstka – nasady dalszej kości promieniowej, po zdjęciu gipsu lekarz zlecił badanie RTG i wykazało postępujący zrost. Ręka jednak cały czas mnie bolała i miałam problemy żeby nią poruszać czy coś chwytac. Zdecydowałam się na przeprowadzenie badania rezonansem i wykazało dodatkowo złamanie kości łódeczkowatej i księżycowatej. W zasadzie pęknięcie ale jednak to problem i leczenie będzie dłuższe. Czy jeśli dostałam już odszkodowanie z mojej polisy nieszczęśliwych wypadków to mogę coś jeszcze z tym zrobić? Czy za takie pęknięcie mogę coś jeszcze dostać?

  #383368
  Marta Sordon
  Moderator

  Witam serdecznie,
  jeśli w trakcie procesu leczenia rozmiar szkody uległ zwiększeniu – ujawniono większy zakres obrażeń – koniecznym jest złożenie reklamacji (odwołania) z dodatkową dokumentacją medyczną i uzupełnieniem roszczeń. Jeśli ubiega się Pani o odszkodowanie z OC należy sprecyzować roszczenia wobec Ubezpieczyciela dosyłając dokumentację z ujawnieniem dodatkowych obrażeń.
  Jeśli odszkodowanie dotyczy nieszczęśliwego wypadku i dochodzi Pani roszczeń z polisy nw lub ubezpieczenia na życie – należy także złożyć reklamację z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie sprawy.
  Więcej o sposobie i trybie składania odwołań może Pani przeczytać tutaj: https://odzyskaj.info/poradnik-odszkodowania/jak-i-gdzie-odwolac-sie-od-decyzji-ubezpieczyciela/
  W przypadku złamania kości nadgarstka (pęknięcia kości bez przemieszczenia) uszczerbek na zdrowiu za samo złamanie może nie być znaczny ( do ok. 5% uszczerbku), jednakże jeśli uraz powoduje ograniczenie ruchomości oraz dodatkowo uszkodzeniu uległy ścięgna lub więzadła nadgarstka uszczerbek może się zwiększyć nawet do 10%. Warto wobec tego złożyć odwołanie do Towarzystwa Ubezpieczeń.
  Pozdrawiam
  Marta Sordon

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.