- This topic has 3 odpowiedzi, 4 odpowiedzi, and was last updated 29/06/2020 by Marta Sordon.
-
AutorWpisy
-
30 marca 2007 o 19:57 #200115
michalzielony
Witam. Dokladnie 6 marca 2007 roku złamałem prawą rękę, włożono mi ją w gips do dziś (30.03). Było to złamanie kości promieniowej, po zdjeciu gipsu dostalem zwolnienie z w-fu do końca roku szkolnego. Mojego brata kolega, złamał rękę w tym samym miejscu, tydzien wczesniej, rowniez tydzien wczesniej mu zdjeli. Zwolnienia z w-fu nie mial, moje pytanie brzmi czemu tak się stało? Lekarze przy zdejmowaniu odrazu powiedzial ze do konca roku szkolnego i tyle nic nie sprawdzali mi reki ani nic. Czy konieczne jest te zwolnienie do konca roku szkolego?
Drugie moje pytanie brzmi ile mniejwiecej moge dostac odszkodowania z PZU i w jakim czasie?
P.S – jak ma prrzebiegac moja rehabilitacja zeby reka byla w pelni zdrowa?2 kwietnia 2007 o 16:52 #258162Campter.pl
Mogę wypowiedzieć się w zakresie pytania nr 2. Odszkodowanie jakiego może się domagać przysługuje Ci z tytułu ubezpieczenia szkolnego. To jaką kwotę otrzymasz zależy od sumy ubezpieczenia oraz % trwałego uszczerbku na zdrowiu. Jaki procent uszczerbku na zdrowiu u Ciebie występuje stwierdzi lekarz orzecznik zakładu ubezpieczeń, w którym twoja szkoła podpisała umowę ubezpieczenia i pod warunkiem, że takie ubezpieczenie opłacałeś ty lub twoi rodzice.
28 czerwca 2020 o 23:10 #383345Gabriel98
UczestnikUpadając z roweru doznałem złamania kości promieniowej w nadgarstku. Pzu przyznało mi tylko 2% uszczerbku i wypłacili mi 100zł. Wcześniej kiedy miałem skręconą kostkę podczas meczu uznali mi 3% uszczerbku. To dość niesprawiedliwe, bo noga wróciła do sprawności po 2-3 tygodniach a rękę miałem w gipsie przez 4 a potem jeszcze rehabilitacja.
Czy zwrócą mi koszty leków i rehabilitacji którą musiałem opłącić z własnych pieniędzy bo jakbym czekał na NFZ to może w przyszłym roku.29 czerwca 2020 o 08:19 #383348Marta Sordon
ModeratorWitam,
jeśli złamanie nasady dalszej kości promieniowej było w miejscu typowym bez przemieszczenia i po zdjęciu opatrunku gipsowego zrosło się prawidłowo nie pozostawiając ograniczenia w zakresie ruchomości uszczerbek na zdrowiu związany z tym złamaniem może być faktycznie minimalny. Oczywiście nie sposób porównać złamania do skręcenia, jednakże w odszkodowaniu orzekany jest trwały uszczerbek na zdrowiu. Więcej na ten temat w naszym poradniku: https://odzyskaj.info/poradnik-odszkodowania/uszczerbek-na-zdrowiu-a-dochodzenie-roszczen-z-ubezpieczenia-nnw/
W kwestii zwrotu kosztów leczenia i rehabilitacji – ubezpieczenia indywidualne (nw, na życie) obejmują jedynie odszkodowanie za doznany uszczerbek na zdrowiu. Chyba, że zakres polisy został rozszerzony o klauzulę związaną ze zwrotem kosztów leczenia, odszkodowaniem za pobyt w szpitalu lub innym zakresem dodatkowym. Warto zapoznać się z zapisami samej polisy, gdyż pozwoli to uzyskać zwrot poniesionych wydatków na leczenie.
Pozdrawiam
Marta Sordon -
AutorWpisy
- Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.