fbpx

złamanie kości śródstopia w pracy

 • This topic is empty.
Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #201374
  Tamara14091972

  Już na terenie zakładu pracy- wchodząc po schodach i kierując się na swoje stanowisko pracy celem jej rozpoczęcia poślizgnęłam się na schodach i upadłam.W wyniku tego upadku złamałam kosć śródstopia. Z trudnością podniosłam się i udałam w kierunku podpisania listy obecności, a następnie na swoje stanowisko pracy.Świadkami zdarzenia było dwóch pracowników zakładu. Po zgłoszeniu wypadku przełożonemu zostałam odwieziona do przychodni. Nadmieniam, że na schodach tych już kilkakrotnie dochodziło do podobnych wypadków. Została wszczęta procedura powypadkowa.
  Czy powyższe zdarzenie należy zaliczyć do wypadku przy pracy, czy w drodze do pracy?

  #263572
  Ewania

  Jesli jest to teren zakladu pracy – zdarzenie to jest bez wątpienia WYPADKIEM PRZY PRACY.

  #263573
  jk

  pracuję zawodowo, w wolnym dniu od pracy pomagałem bratu w urządzaniu domu weselnego w takcie tych czynności spadłem z drabiny i doznałem złamania śródstopia czy i z jakiego tytułu należy mi się odszkodowanie

  #263574
  Riaa

  A czy posiadasz ubezpieczenie NW? Myślę, że w Twoim przypadku to jedyny możliwy sposób na uzyskanie odszkodowania. Ponieważ Twój wypadek nie miał zdarzył się w miejscu pracy, ani nie miał bezpośredniego związku z jej wykonywaniem, niestety nie możesz starać się o odszkodowanie z ZUS.

  #263575
  Ewania

  Tak, Riaa ma całkowitą rację. Jedyne odszkodowanie, o które moglbys sie starac to to z ubezpieczenia w Towarzystwie Ubezpieczeniowym (typu PZU, Hestia, Amplico, Allianz czy inne) – jeśli jestes tam ubezpieczony indywidualnie bądź grupowo (czyli opłacasz skladki sam lub za posrednictwem zakladu pracy .)

  #263576
  natuska25

  19 lipca złamałam 5 kość śródstopia, schodząc po schodach u kolegi. dodam że jestem uczennicą liceum, natomiast samo wydarzenie jak widać miało miejsce w wakacje. gips nosiłam 12tyg, w dodatku kolejne 2 tygodnie musiałam poruszać się o kulach. na zdjęcie gipsu jeździłam 3 razy, najpierw po 6 tyg. (taka byla wstepna wersja), poźniej po 8. w takim razie czy przysługuje mi odszkodowanie od szkoły, czy muszę się udać do ubezpieczyciela prywatnego?

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.