fbpx

Złamanie nogi przy wysiadaniu z autbusu

 • This topic is empty.
Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #200201
  Kingaled

  Witam,

  3 tygodnie temu wysiadając z busa przewróciłam sie i złamałam nogę. Złamanie to okazało się poważne na tyle, ze wymagało operacji w wyniku której zostały założone na kość udową specjalne klamry. Dodam, ze jestem po operacjach na oba biodra (posiadam wszczepione 2 endoprotezy). W szpitalu po operacji przebywałam tydzień. Obecnie jestem w domu, jednak nie mogę samodzielnie funkcjonować – poruszam sie z trudnością o dwóch kulach, nie jestem w stanie sama się ubrać, czy przygotować posiłek.
  Chciałabym poruszyć tu kwestię przewoźnika, z którym jechałam. Otóż kierowca wysadził mnie w miejscu niedozwolonym – nie na przystanku- gdzie w dodatku ustawione były pachołki. O jeden z nich potknełam sie i przewróciłam, gdyż kierowca zatrzymał sie w taki sposób, ze wysiadłam prosto na pachołek. Kierowca, nie zwrócił najmniejszej uwagi, że sie przewróciłam i po prostu odjechał. Jeśli wszystko będzie sie dobrze zrastało to za ok. 2 lata czeka mnie kolejna operacja związana z wyjęciem klamer.
  Na szczęście uzyskałam pomoc od osób które to widziały.
  Przewożnik nie poczuwa sie do żadnej winy. Zdarzenie zostało zgłoszone na policję. Mam również świadka wydarzenia.
  Proszę o poradę, czy mogę ubiegać sie o odszkodowanie, jeśli tak to jakie – czy z mojego ubezpieczenia PZU (jestem na emeryturze i opłacam podstawową składkę pZU) , czy z ubezpieczenia przewożnika? Co powinnam zrobić najpierw i gdzie sie udać?
  Niedługo jadę na kontrolę do lekarza, który mnie operował. Czy mam go poprosić o jakieś zaświadczenie np. dot. uszczerbku na zdrowiu?
  Z góry dziękuje za pomoc, gdyż w takiej sprawie nie mam żadnego doświadczenia.

  Z pozdrowieniami
  Maria

  #258399
  Campter.pl

  Z tego krótkiego opisu sądzić można, iż odpowiedzialność za szkodę ponosi ubezpieczyciel przewoźnika, w związku z tym pierwsze kroki należy uczynić właśnie tam, zgłaszając szkodę. W tej mierze przydadzą się wszelkie dokumenty medyczne. W razie potrzeby służymy pomocą.

  #258400
  Kingaled

  Witam,

  dziękuję za odpowiedż, jednak kierowca nawet się nie zatrzymał i nie poczuwa się do winy. Czy ma on obowiązek wydać mi nr polisy, czy taki dokument wyda on tylko policji?

  Z pozdrowieniami
  Maria

  #258401
  imported_michal

  witam,
  powinien, jak się nie poczuwa też, a jak nie to te info dostanie Pani na policji, polecam się;)

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.