fbpx

Złamanie otwarte kości piszczelowej i strzałkowej

 • This topic has 14 odpowiedzi, 8 odpowiedzi, and was last updated 29/07/2020 by Marta Sordon.
Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 15)
 • Autor
  Wpisy
 • #204055
  enclude

  Witam
  05. sierpnia miałem wypadek. Zosłem potrącony przez samochód, jak jechałem motorem. Facet który mnie potrącił mówi, że mnie nie zauważył. W ten czwartek miałęm wsadzone druty w noge.

  Moje pytania
  – Czy i ile uda mi się od niego skasować kasy od sprawcy?
  – Ile moge dostac odszkodowania z ubezpieczenia ze szkoły (kwota: 6000zł) Pzu (OC: nie wiem; NWW: 12000zł)

  Pozdrawiam

  #274973
  Marcin

  Z OC sprawcy – to w zależności od procentu uszczerku na zdrowiu. Raczej za tego typu uszczerbek dużego odszkodowania nie otrzymasz.

  Ze szkoły- iloczyn sumy ubezpiecznia i procentu uszberku
  PZU nnw – tak jak wyżej.
  z włanego OC – nie podlega roszczeniom.

  #274974
  enclude

  czy ja wiem ze duzo nie dostane?

  11 dzien leze w szpitalu bez ruchu, i sie nie zanosi bym stad szybko wyszesł

  Dzięki za pomoc

  #274975
  Marcin

  To, że leżysz w szpiatalu tyle dni, a sam uszczerbek jakiego doznałeś to co innego.

  #274976
  nikopali

  enclude-z oc sprawcy odszkodowanie to na pewno bedzie kilka tysięcy….może kilkanaście-fakt zależy od uszczerbku ale takie złamanie jest poważne!!!

  #274977
  enclude

  Dallback – Jak mój brat miał złamanie to na komisji w PZU lekarz wyciągnął wielką książkę i tam było, że odszkodowanie zależy od:
  – uszczerbku na zdrowiu
  – długosci leczenia
  – pobytu w szpitalu

  Tylko że to było kilka lat temu nie wiem jak jest teraz

  #274978
  grzegi102

  kolego z tego co sie orrientuje ,jak ci wsadzili druty , to mozesz liczyc na jakies 13-15 tysiecy złotych
  jak zatrudnisz firme to im oddasz z max 3 tys
  wiec mozesz działac sam albo sie skontaktuj

  #274979
  nikopali

  grzegi 102 przeginasz w innym poście piszesz,że za wstrząs 10000zl a teraz za złamanie do 15000zl!!!jaką tabelą się posługujesz???za tak długi pobyt w szpitalu,druty, rehabilitacje może z oc dostać nawet ponad 30000zl i co ma oddać firmie 10000zl???a może się okazać,że więcej!!!!

  #274980
  piotrus33

  hmmmm
  co do kwót… ma tu znaczenie wiele czynników… jak widzisz leżysz w szpitalu więcej niż 7 dni, nie pracujesz, cierpisz, masz druty w kolanie. wszystko zalerzy od Twojego podjścia, Twoich zarobków i wielkościu uszczerbku na zdrowiu. nie wyliczę ci teraz kwoty bo nie widze pełnej dokumentwacji ale możesz spokojnie się pokusić o wiecej niż 30 tyś jeśli odpowiednio wyjaśnisz swoje roszczenia.

  #274981
  Agnieszka

  nikopali ,niepotrzebnie atakujesz firmy które zajmują się takimi sprawami.Czy wynająć jakąś firmę to już jest każdego indywidualna decyzja,a poza tym podpisujesz umowę,którą najpierw trzeba przeczytać .Prowizję można negocjować.Ja tak zrobiłam i dałam firmie tylko 20%-ale się opłacło.

  #274982
  nikopali

  oczywiście,że możne się pokusić o więcej …Agniesia09 a skąd wiesz,że sama tego nie mogłaś wywalczyc???chciałaś oddać te 20% i wat pewnie no to oddałaś .Chwali to się;)

  #274983
  piotrus33

  nikopali mam dosć długie doświadczenie w szkodach i cały problem jest w tym ze ludzie nie wiedzą ile im się tak naprawde nalerzy… wiec roszczą najczęściej kwoty które tak naprawde nie mają się nic do samej szkody.
  nawet tutaj czytam czasami wskazania, na wielkośc roszczenia które nijak się mają do realnej kwoty
  pozdrawiam

  #274984
  nikopali

  piotrus33 jeżeli ktoś ma dylemat to prawnik ma dzwi otwarte i pomoże ;)

  #383713
  AdamKruk28
  Uczestnik

  Witam wszystkich. Miałem wypadek na rowerze, źle nastąpiłem stopą na pedał i upadając rozorałem sobie całą nogę aż do kolana i złamałem kość piszczelową. Doszło do złamania ale bez przemieszczenia.W zasadzie złamanie dobrze się zrosło ale przez to że mam ostre zakończenia moich pedałów (tylko bez skojarzeń proszę) to mam teraz paskudną bliznę.
  Jestem przezorny i mam kilka ubezpieczeń wypadkowych – w pracy szef opłata i sam sobie też płacę dodatkowe, mam też przy ubezpieczeniu domu. Zgłosiłem sobie o odszkodowanie i każdy przyznał mi inną wypłatę. Czy to nie powinno być jakoś ujednolicone? Jak ten sam uraz wszędzie zgłaszam? Czy mogę się odwołać tam gdzie dostałem najmniej o dopłatę?

  #383740
  Marta Sordon
  Moderator

  Witam serdecznie,
  w przypadku wypłaty odszkodowania z polisy indywidualnego ubezpieczenia na życie lub od następstw nieszczęśliwych wypadków wysokość odszkodowania uzależniona jest od orzeczonego trwałego uszczerbku na zdrowiu oraz sumy ubezpieczenia. Celem oceny, czy wypłacone odszkodowanie jest adekwatne konieczne będzie zapoznanie się z orzeczeniem lekarskim w każdej sprawie oraz warunkami ubezpieczenia (polisą) oraz ogólnymi warunkami ubezpieczenia (OWU) które wskazują zakres ochrony ubezpieczeniowej i warunki wypłat. Możliwe jest powołanie opinii medycznej przez ubezpieczyciela w trybie zaocznym (ocena dok. medycznych przez lekarza orzecznika) naocznym – komisji lekarskiej z udziałem poszkodowanego i lekarza orzecznika lub na podstawie tabel z wykazem urazów i przynależnych im uszczerbków na zdrowiu. Więcej na ten temat w publikacji: https://odzyskaj.info/poradnik-odszkodowania/uszczerbek-na-zdrowiu-a-dochodzenie-roszczen-z-ubezpieczenia-nnw/
  Niestety ze względu na różnorodność warunków i polis nie ma możliwości ujednolicenia wszystkich wypłat (nawet nieznaczna zmiana sumy ubezpieczenia może spowodować różnicę w wypłacie).
  Jeśli w jakimś przypadku odszkodowanie zostało znacznie zaniżone może Pan oczywiście powołać się na orzeczenie (np. z naocznej komisji u innego ubezpieczyciela) czy też zakres uszczerbku wskazany w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej dot. orzekania o uszczerbku na zdrowiu. Można także przedstawić ubezpieczycielowi w reklamację dokumentację zdjęciową wskazującą na rozległość blizn powypadkowych, możliwe będzie uznanie dodatkowego uszczerbku z tego tytułu
  Pozdrawiam
  Marta Sordon

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 15)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.