fbpx

Złamanie podudzia lewego

 • This topic is empty.
Oglądasz 12 wpisów - 1 z 12 (wszystkich: 12)
 • Autor
  Wpisy
 • #201003
  kongo245

  Witam, mam 18 lat, dnia 23.07.2007 miałem wypadek na rowerze w wyniku którego doznałem złamania lewej nogi: kość piszczelową w dwóch miejscach i kość strzałkową w jednym. w 6 godzin po wypadku trafiłem na stół operacyjny: w piszczelu mam gwóźdź śródszpikowy oraz 2 śruby poniżej kolana i jedna powyżej kostki. W miejscu wprowadzenia gwoździa miałem 3 szwy + dodatkowo 3 szwy – na miejscu każdej ze śrub. Leżałem 6 nocy w szpitalu, po czym przez 2 miesiące prowadziłem bardzo oszczędny tryb życia – praktycznie nie wstawałem z łóżka. Przez pierwsze półrocze miałem nauczanie indywidualne w domu i poruszałem się o kulach. Gwóźdź wraz ze śrubami będę miał wyciągana planowo rok po operacji. Jestem ubezpieczony w szkole – nie wiem jakie to ubezpieczenie, płacę jednorazowo na początku roku szkolnego 50zł. MOJE PYTANIA BRZMIĄ:
  1. Kiedy mogę wystąpić o odszkodowanie – już teraz, czy dopiero po całkowitym zakończeniu leczenie tj. po wyciągnięciu wszystkich „metali” z mojej nogi?
  2. Jak wysokie odszkodowanie mi się za to należy?
  3. Słyszałem, że jest tak, że jedno odszkodowanie dostaje się po wyleczeniu/odzyskaniu pełnej sprawności po wypadku, a w momencie wyciągnięcia śrub i gwoździa (przecież będą mi musieli szwy zakładać itp, itd) dostaje się drugie za tzw „szkody po leczeniowe?” czy to prawda?

  Mam nadzieje, że wszystko napisałem jasno i przejrzyście, jeżeli czegoś brakuje proszę o kontakt mailowy: konrad@lulis.pl
  Pozdrawiam i z góry dziękuję :)

  #261562
  DianaMay

  witam,
  Zasadnicze pytanie czy byłeś sprawcą wypadku?
  Po odszkodwanie najlepiej wystąpić już po zakończeniu leczenia, z pełną dokumentacją wypadku (powinieneś posiadać zaświadczenia o stanie zdrowia ze szpitala, dowody poniesionych kosztów np. faktury za leki itp.)
  Jeśli chodzi o kwotę jaką możesz otrzymać to z będzie ona zależna od stwierdzonego przez komisję lekarską % uszczerbku na zdrowiu wywołał u Ciebie uraz. Następnie % ten zostanie pomnożony przez całkowitą sumę twojego ubezpieczenia.

  #261563
  kongo245

  Był to wypadek na rowerze, na trasie rowerowej, wina była moja i tylko ja byłem poszkodowany, no i troszkę drzewo w które uderzyłem.

  #261564
  kongo245

  Jutro składam dokumenty na odszkodowanie i chciałbym się dowiedzieć na jakich zasadach zostanie wypłacone mi odszkodowanie: teraz dostane częściowe, a dopiero po całkowitym zakończeniu leczenia resztę? Jeżeli tak to jaką część odszkodowania dostanę teraz?

  #261566
  Nita

  Witam! I jak ile Ci uznali % uszczerbku na zdrowiu?
  Mam bardzo podobną sytuację do twojej. Już 7 tydzień chodzę w gipsie;/ miałem złamanie spiralne kości podudzia i tez miałem mieć gwoździa, lecz nie mieli tak wielkiego rozmiaru na mnie….. potrzebowałem 46:D troszkę wysoki jestem no i cóż… :D mam za to 2 śruby….
  I jeszcze mam jedno pytanie to juz do wszystkich , czy jest możliwość żeby coś się źle zrosło?
  Bo juz nie wytrzymuje z tego napięcia czy bedzie ok czy nie.We wtorek idę na wizytę i mają mi skrócić gips do kolana to wtedy wszystkiego się dowiem .Ale juz ym chcial sie troszkę uspokoic.Ja tak dobrze nie miałem muszę jezdzic do szkoły bo indywidualne przyznali by dopiero po kilku tyg.. Dojezdzam do szkoły, marzec cały zawalilem bo nie chodziłem ,dopiero zmobilizowałem sie i w kwietniu zacząłem chodzić . Nie codziennie ale chociasz kilka dni w tygodniu……. jak na razie noga mnie nic nie boli. Na początku po operacji z jakies 2 tyg. no to mnie trochę bolała ale to przeciesz normalne…
  P.S Masz tą nogę spuchniętą?
  Prosiłbym o jakieś odpowiedzi , bo już sie wypowiadałem na jednym z takich forum i nie uzyskałem żadnych odpowiedzi. A więc był bym wdzięczny:) pozdrawiam

  #261567
  kongo245

  A więc:
  Ja miałem 43cm ^^ kurier z warszawy przyjechał, czekałem 6 godzin ale przyjechał :) Nie wiem czy może się źle zrosnąć bo nie wiem co to spiralne złamanie, ale to sam się dowiesz… Na początku miałem mega spuchniętą tą nogę, przez chyba jakieś 2 miechy jak spuszczałem tak żeby o kulach chodzić to strasznie puchła – tak, że nie było widać kostki. Nie powiem Ci jaki %, bo jeszcze nie miałem komisji ale jak będę po to napiszę.
  Pozdrawiam :)

  #261565
  Nita

  Mi tez tak puchnie jak chodzę o kulach……
  Ale raczej się dobrze zrosła bo nie boli;] we wtorek sie wszytskiego dowiem bo mam zmiane gipsu na krótszy bądź mi go ściągnął całkowicie.
  A właśnie ile nosiłeś gips?

  #261568
  kongo245

  Nie miałem w ogóle gipsu przez to, że miałem gwóźdź śródszpikowy;) to był właśnie plus tego wszystkiego, noga mi się nie zastała bo cały czas nią ruszałem i sobie ćwiczyłem stopę…

  #261569
  Nita

  Witam! A jeszcze mam jedno pytanko . No bo tak mam tą noge w gipsie( gips skrocili mi do kolana, dopiero 20 maja mają mi ściągnąć) a w tym czasie będą mi się szykować 18 :D a wiadomo że na 18 są % :D:D:D Czy ja mając nogę w gipsie no i w czasie zrastania kości mogę pić alkohol ? Wiadomo w rozsądnych ilościach bo chodzę o kulach , żeby sobie kolejnej krzywdy nie zrobic :D

  #261570
  kongo245

  Alkohol zwalnia zrastanie się kości ale myślę, że tak raz jak się napijesz to nic nie będzie :P Ja tam byłem na dwóch 18-stkach i piłem i mi się zrosło :)

  #261571
  kongo245

  Dostałem 9% ale to jest częściowe odszkodowanie, więc nie wiem sam… Może ktoś się wypowiedzieć czy dobry% mi przyznali?

  #261572
  Nita

  No nie wiem…….
  Mój kumpel miał złamaną nogę w 2 miejscach i też miał operację i mu przyznali 20 %
  Tylko że to było jakieś 4 lata temu.
  To może był jakiś inny system oceniani tych całych %:P A ile Kasy dostaniesz?

Oglądasz 12 wpisów - 1 z 12 (wszystkich: 12)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.