fbpx

źle zaparkowane auto – zdjęcie zrobine przez pomocnika straży miejskie

Avatar
marcekt
Poszkodowany

dzień dobry, na wstępie chciałbym pogratulować rzetelności, duzo sie już dowiedziałem na tym forum

moja sprawa:

niedawno zadzwonił do mnie pan ze straży miejskiej z informacją, że pomocnik społeczny - tak chyba można kogoś takiego nazwać zrobił zdjęcie mojego auta stojącego w miejscu niedozwolonym i wysłał to zdjęcie do straży z zawiadomieniem popełnienia przestępstwa. Pan ze straży bardzo chcaił się dowiedzieć kto kierował tym autem, pomimo że ono stało i nikt nim nie kierował, zasugerowałem mu że byłem w tym miejscu, wyraźnie się ucieszył i powiedział żebym napisał wniosek o dobrowone poddanie się karze, wyraził skruchę to sąd do którego on ponoć musi się udać łagodnie mnie potraktuje. szczerze mówiąc zgłupiałem, ale aby zyskać na czasie grzecznie poprosiłe o jakieś pismo od straży, no bo jak to sam na siebie mam donosić?

prosze o poradę co mam zrobić, co mi grozi i czy jest takie działanie straży legalne

pozdrawiam

marcin

Avatar
Portfix
Poszkodowany

W normalnym wypadku dostał być poprostu mandat. Sam zadzwoń do straży miejskej i sprawdź czy ktoś sobie żartów nie robi.

Avatar
maciekk
Poszkodowany

Powiedz, że pożyczyłeś komuś auto i nie wiesz kto tam zaparkował. Albo możesz zasugerować, że zdjęcie było spreparowane.

Avatar
marcekt
Poszkodowany

przyszło pismo ze straży z prośbą o wyjaśnienie, nie chcę nikogo oszukiwać, faktycznie tam stałem, czym mogą mnie ukarać?

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać