fbpx

zmiana pasa – wjechał mi w tyl

 • This topic is empty.
Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #200817
  marcin76

  Witam!
  Miałem taką sytuację: włączyłem się do ruchu wjeżdzając z drogi ze znakiem „ustąp pierwszeństwa” na główną – dwa pasy w jednym kierunku oraz pas zjazdu na stacje benzynową. Jadąc przez moment prawym pasem, rozpocząłem manewr zmiany pasa na lewą stronę, bo musiałem zjechac do stacji bezynowej. W tym momencie udeżył we mnie jadący z dużą prędkością samochód. Przywalił prawym reflektorem w mój lewy tył zderzaka. Pod wpływem emocji podpisałem oświadczenie, że była to moja wina. Teraz znajomi kierowcy twierdzą, że wcale nie – bo skoro nie było lini ciągłej, a ja zmieniałem pas z prawego na lewy to gośc powinien mnie wpuścic. A przywalając mi w tył a nie np. w bok ewidetnie była to jego wina. Proszę o opinię i radę co z tym fantem zrobic?
  dziekuję
  marcin

  #260896
  siwulek

  No nie wiem czy to nie była Twoja wina? Zmieniając pas ruchu musisz się upewnić kilku rzeczy. Nie jesteś jedynym na jezdni. Poczytaj sobie kodeks ruchu drogowego, przepisy itp.

  A co do Twojej prośby piszesz odwołanie że to nie Twoja wina, że byłeś w szoku i sprawa pewnie pójdzie do sądu. A tam to już sędzia zadecyduje czyja wina.

  #260897
  Pablo_1st

  najlepiej to przyznać się a później wycofać tłumacząc to szokiem, ciekawy czy ktoś chciałby się znaleźć w sytuacji poszkodowanego, zwłaszcza jak uległ namowom sprawcy by nie wzywać policji.
  a wracając do meritum, to nie znam przepisu dającego pierwszęństwo zmieniającym pas ruchu. Pierwszeństwo z prawej przysłluguje wyłącznie podczas jednoczesnej zmiany pasa ruchu dwóch uczestników, a sądząc po lakonicznym opisie to jeszcze dodatkowo włączałeś się do ruchu, więc Twoja wina jest bezsporna

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.