fbpx

Zwrot utraconych zarobków

 • This topic is empty.
Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #207243
  daniel12

  Witam. T.U. przyjęło że przyczyniłem się do powstania szkody i w potrąciło 30% wypłaconego zadośćuczynienia. Zgodnie z literą kc. W przypadku zwrotu utraconych zarobków również potrąciło o kwotę 30 % jako przyczynienie się do powstania szkody. Czy T.U. może zmniejszyć kwotę żądanego roszczenia tytułem utraconych zarobków?

  #291004
  szkoda

  Tak- może pomniejszyć każde świadczenie o instytucję przyczynienia się do powstała lub zwiększenia szkody. Proszę opisać owe przyczynienie się- T.U. musi to udowodnić. Można kwestionować też stopień przycznienia się.

  #291005
  Parus Lex

  Z wszystkich roszczeń mogą potrącić 30 %, przy czym warto przeanalizować czy można zmniejszyć stopień przyczynienia, albo nawet go zlikwidować. Zdarza się czasami, że ktoś np. nie ma prawa jazdy i jest ofiarą wypadku – wówczas niektóre towarzystwa lubią dawać przyczynienie, mimo, że poszkodowany jechał zgodnie z przepisami. W takich sytuacjach przyczynienie nie ma zastosowania, co najwyżej taki poszkodowany może dostać mandat, ale wobec braku jakiegokolwiek jego wpływu na przyczynę i skutki wypadku nie może być mowy o przyczynieniu.

  #291006
  szkoda

  Przed wniesieniem odwołania należy zażądać doręczenia na piśmie orzeczenia lekarza orzecznika, tabel oceny trwałego uszczerbku na zdrowiu oraz decyzji.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.