fbpx

Błąd lub zaniedbanie medyczne?

Uzyskaj odszkodowanie za doznany uszczerbek od lekarza lub placówki medycznej.

Skonsultuj bezpłatnie.

  Zgłoś szkodę

  Skontaktujemy się z Tobą w 24 godziny.

  Odszkodowania za błędy i zaniedbania medyczne.
  W jaki sposób możemy Ci pomóc?

  Bezpłatna analiza sprawy

  Twoją sprawę analizują prawnicy wyspecjalizowani w dochodzeniu roszczeń bankowych – eksperci portalu Odzyskaj.info.

  Brak pośredników

  Zgłaszając sprawę masz pewność, że kontaktujesz się wyłącznie z Kancelariami Odszkodowawczymi, bez pośredników, co gwarantuje najwyższą jakość obsługi i niską prowizję.

  Profesjonalna obsługa prawna

  Odzyskaj.info współpracuje tylko z renomowanymi kancelariami. Zapewniamy, że Twoją sprawę poprowadzą profesjonaliści.

  Bezpieczeństwo

  Odzyskaj.info weryfikuje warunki obsługi oferowane poszkodowanym. Zapewniamy naszym Użytkownikom bezpieczeństwo.


  Błędy medyczne w Polsce

  Każdego roku dochodzi do tysięcy zdarzeń medycznych wywołujących szkodę na pacjentach. Niestety nie wszystkie są raportowane do Rzecznika Praw Pacjenta, czy nawet do samych placówek medycznych, w których dochodzi do zaniedbań. Poszkodowani nie wiedzą jak skutecznie walczyć o swoje prawa po błędzie lekarza. Odzyskaj.info we współpracy z profesjonalnymi Kancelariami Odszkodowawczymi świadczy pomoc osobom poszkodowanym pacjentom.

  Konsekwencje błędów medycznych. Najczęstsze przypadki

  Błąd lub zaniedbanie medyczne może prowadzić do trwałego inwalidztwa, poważnych urazów, narażenia życia i zdrowia pacjentów. Zgłaszają się do nas osoby poszkodowane na skutek:

  • zaszycia w ciele materiałów opatrunkowych czy narzędzi,
  • błędnej lub opóźnionej diagnozy,
  • usunięcia niewłaściwego organu lub kończyny (przy amputacjach),
  • zarażenia bakterią lub wirusem,
  • zaniechania leczenia, wykonania operacji lub zabiegu.

  Wojewódzka Komisja ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych

  Poszkodowanym pacjentom przysługuje prawo do zgłoszenia błędu medycznego w Komisji Wojewódzkiej, która rozpatruje czy doszło do błędu. Niestety w praktyce postępowanie takie, mające charakter polubowny rzadko zadowala poszkodowanych. Roszczenia, które można zgłosić przez Komisję ograniczane są do maksymalnie 300.000 zł w przypadku śmierci osoby bliskiej oraz 100.000 zł w przypadku urazów, zakażenia, utraty zdrowia. Poszkodowany pacjent ma 1 rok na zgłoszenie szkody od czasu dowiedzenia się o szkodzie, jednak niemoże zgłosić później niż 3 lata od tego momentu.

  Jak długo można starać się o odszkodowanie od lekarza?

  Standardowy okres przedawnienia błędów medycznych wynosi 3 lata. Bieg terminu przedawnienia rozpoczyna się w momencie, w którym poszkodowany dowiedział się o szkodzie (np. uzyskał prześwietlenie na którym wykryto zaszyte nożyczki). Jeżeli uszczerbek spowodował śmierć lub poważny uszczerbek powyżej 7 dni wówczas okres przedawnienia może wynosić 20 lat (konieczne jest udowodnienie winy i przestępstwa sprawcy zdarzenia).

  Odpowiedzialność karna lekarza lub placówki medycznej

  Przeprowadzenie postępowania karnego w stosunku do szpitala lub lekarza znacznie ułatwia uzyskanie odszkodowania (o ile sprawca szkody został skazany prawomocnym wyrokiem w sprawie karnej).


  Jak działa Odzyskaj.info?

  Wyślij zapytanie

  Chcesz skonsultować sprawę? Wyślij do nas zgłoszenie.

  Oddzwaniamy

  Oddzwaniamy w ciągu 24h z informacją jak możemy Ci pomóc. Rekomendujemy Ci kancelarię, która pomoże w Twojej sprawie.

  Zawierasz umowę

  Jeżeli zdecydujesz się na pomoc danej kancelarii odszkodowawczej lub prawnika, podpisujesz umowę. Kancelaria prowadzi Twoją sprawę.

  Otrzymujesz pieniądze

  Kancelaria uzyskuje dla Ciebie odszkodowanie, które otrzymujesz wprost na swoje konto bankowe.

  Wyślij zgłoszenie


  Opinie poszkodowanych o naszej pomocy

  • Wracając z pracy do domu złamałam rękę. Znalazłam pomoc i razem z ekspertami z Odzyskaj.info walczę o odszkodowanie. W między czasie oceniono moją dokumentację medyczną i okazało się, że ręka jest źle złożona – doszło do błędu medycznego. Również walczę o odszkodowanie.
   Helena Błędy medyczne opinie
  • Jakiś czas po operacji wykonałem prześwietlenie jamy brzusznej. Zostałem skierowany na to prześwietlenie ponieważ długo bolał mnie brzuch. Na prześwietleniu stwierdzono pozostawione narzędzie chirurgiczne wewnątrz jamy brzusznej. Szukając prawnika od błędów medycznych trafiłem na Odzyskaj.info i tu uzyskałem odpowiednią pomoc. Moja sprawa odszkodowawcza jest w toku.

   Wiktor Błędy medyczne opinie
  • Byłam w ciąży, stwierdzono u mnie cholestazę. Lekarz prowadzący skierował mnie natychmiast do szpitala. Tam zamiast poddać mnie operacji (można było już ratować dziecko), problem zbagatelizowano. Dziecko zmarło. Długo szukałam pomocy i znalazłam eksperta w Odzyskaj.info. Uzyskałam sprawiedliwe zadośćuczynienie.

   Lidia z Warszawy Błędy medyczne opinie

  Błędy i zaniedbania medyczne – artykuły ekspertów

  Jak uzyskać odszkodowanie po błędzie w leczeniu lub diagnozie lekarskiej?

  Jeśli jako pacjent mamy podejrzenie, że padliśmy ofiarą błędu medycznego, leczenie było przeprowadzone nieprawidłowo lub na skutek błędu pracownika medycznego doznaliśmy szkody pojawiają się liczne pytania. Jak dochodzić odszkodowania? Gdzie można zgłosić roszczenia? Czy potrzebna będzie pełna dokumentacja? Poniżej odpowiedzi…

  Podanie lub przepisanie niewłaściwego leku jako błąd medyczny

  Nie tylko niewłaściwie przeprowadzona operacja lub zaniedbanie lekarza w opiece nad pacjentem jest błędem medycznym. Również przepisanie niewłaściwego leku lub w niewłaściwej dawce uważa się za błąd w sztuce lekarskiej. Jeśli skutkiem jest pogorszenie stanu zdrowia pacjenta, to jest podstawa…