fbpx

Szkoda na pojeździe?

Sprzedaj roszczenie i uzyskaj dodatkowe pieniądze ze szkody OC lub AC.

Bezpłatna analiza.

  Zgłoś szkodę

  Skontaktujemy się z Tobą w 24 godziny.

  Odszkodowanie za szkodę na pojeździe?
  W jaki sposób możemy Ci pomóc?

  Bezpłatna analiza sprawy

  Twoją sprawę analizują prawnicy wyspecjalizowani w dochodzeniu roszczeń bankowych – eksperci portalu Odzyskaj.info.

  Brak pośredników

  Zgłaszając sprawę masz pewność, że kontaktujesz się wyłącznie z Kancelariami Odszkodowawczymi, bez pośredników, co gwarantuje najwyższą jakość obsługi i niską prowizję.

  Profesjonalna obsługa prawna

  Odzyskaj.info współpracuje tylko z renomowanymi kancelariami. Zapewniamy, że Twoją sprawę poprowadzą profesjonaliści.

  Bezpieczeństwo

  Odzyskaj.info weryfikuje warunki obsługi oferowane poszkodowanym. Zapewniamy naszym Użytkownikom bezpieczeństwo.


  Nagminnym problemem poszkodowanych jest wypłata przez ubezpieczycieli odszkodowań, które nie pokrywają kosztów naprawy pojazdu. Dotyczy to nie tylko rozliczenia szkody z OC ale także i AC. Błędnie rozliczane są również tzw. szkody całkowite. Jeżeli masz wątpliwości czy Twoja szkoda została rozliczona prawidłowo – skontaktuj się z nami. Sprawdzimy Twoją szkodę bez zobowiązań.

  Kiedy Twoje odszkodowanie może być zaniżone?

  • kiedy warsztat odmawia Ci naprawy pojazdu w kwocie wypłaconej przez ubezpieczyciela;
  • gdy przy szkodzie całkowitej zaniżono wartość rynkową pojazdu;
  • gdy w kosztorysie widzisz niezasadne potrącenia i amortyzacje;
  • gdy zastosowano części zamienne nieoryginalne.

  Dokumenty niezbędne do analizy sprawy

  Abyśmy mogli ocenić Twoją sprawę, wyślij nam kosztorys i decyzję ubezpieczyciela o wypłacie odszkodowania. Na tej podstawie eksperci Odzyskaj.info ocenią sprawę i zaproponują Ci sposób rozwiązania problemu – odkupienie szkody lub poprowadzenie jej w rozliczeniu od efektu. Nic nie ryzykujesz – tylko zyskujesz!

  Odwołanie od decyzji czy sprzedaż szkody?

  Poszkodowany ma prawo odwołania od decyzji ubezpieczyciela w zakresie wypłaty odszkodowania za naprawę pojazdu lub sprzedaży roszczenia kancelarii odszkodowawczej. W każdym z przypadków jednak warto poznać szacowaną wartość roszczenia lub wykonać kosztorys u niezależnego rzeczoznawcy samochodowego.

  Najczęstsze pytania Poszkodowanych

  • Kiedy mogę sprzedać roszczenie z kolizji kancelarii odszkodowawczej?

   Warunkiem podstawowym umożliwiającym sprzedaż roszczenia jest uznanie odpowiedzialności przez zakład ubezpieczeń (z tytułu OC sprawcy lub własnego AC) oraz zaniżenie kosztorysu ubezpieczeniowego. Jeżeli poszkodowany sprzedał pojazd bez naprawy może to wyłączać prawo do dochodzenia wyższego odszkodowania na naprawę.
  • Podatek od sprzedaży wierzytelności powstałej na skutek szkody na pojeździe

   Niestety nadal występują spore niejasności w interpretacji opodatkowania cesji wierzytelności ze szkody na pojeździe. Cesja szkody oznacz, że de facto poszkodowany otrzymuje tzw. dopłatę do odszkodowania, czyli kwotę która ma pokryć powstałą szkodę. Z drugiej strony kwotę wypłaca inny podmiot niż ubezpieczyciel, zatem ma charakter usługi. Odzyskaj.info w imieniu poszkodowanego odprowadza zaliczkę na podatek dochodowy PIT-11.

  • Ile czasu muszę czekać na dopłatę?

   Po podpisaniu umowy i zweryfikowaniu akt sprawy u ubezpieczyciela następuje wypłata środków. Standardowo cały proces trwa nie dłużej niż 14 dni.

  • Jakie sprawy są oceniane?

   Oceniamy szkody OC i AC, szkody na pojazdach do 3 lat wstecz, gdzie wiek pojazdu nie jest większy niż 10 lat. Oceny dokonuje rzeczoznawca samochodowy z wieloletnim doświadczeniem. Oceniamy szkody częściowe i całkowite.

  • Jaką dopłatę do odszkodowania mogę otrzymać?

   Średnia dopłata Kancelarii Odszkodowawczej do zakupionej sprawy wynosi ok. 6000 zł. Tak wysokie kwoty dopłat wynikają z wysokiego zaniżenia odszkodowań wypłacanych przez ubezpieczycieli. Sprawdź na jaką dopłatę możesz liczyć.


  Jak działa Odzyskaj.info

  Wyślij zapytanie

  Chcesz skonsultować sprawę? Wyślij do nas zgłoszenie.

  Oddzwaniamy

  Oddzwaniamy w ciągu 24h z informacją jak możemy Ci pomóc. Rekomendujemy Ci kancelarię, która pomoże w Twojej sprawie.

  Zawierasz umowę

  Jeżeli zdecydujesz się na pomoc danej kancelarii odszkodowawczej lub prawnika, podpisujesz umowę. Kancelaria prowadzi Twoją sprawę.

  Otrzymujesz pieniądze

  Kancelaria uzyskuje dla Ciebie odszkodowanie, które otrzymujesz wprost na swoje konto bankowe.

  Wyślij zgłoszenie


  Opinie poszkodowanych o naszej pomocy


  • Miałem szkodę na mojej 15-letniej Skodzie. Określono, że jest to szkoda całkowita, ale kosztorys TU wyglądał podejrzanie (150 zł stawka roboczogodziny, same części oryginalne, brak zniżek). Rzeczoznawca Odzyskaj.info ocenił sprawę i zaproponował mi odkupienie roszczenia lub poprowadzenie sprawy za prowizję. Zleciłem sprawę. W sądzie wywalczyli dla mnie ekstra 5 tys. zł! Ze szkody całkowitej zrobiła się szkoda częściowa:)
   Grzegorz Cesje opinie
  • Ubezpieczyciel wypłacił mi za uszkodzony tył pojazdu Volvo, rocznik 2014, około 13 tys. zł. Oddałam kosztorys do sprawdzenia ekspertom serwisu Odzyskaj.info. Analiza wykazała zaniżenie o 15 tys. zł! Odzyskaj.info odkupiło ode mnie roszczenie, płacąc z góry 8 tys. zł! Polecam!

   Anna Cesje opinie
  • Na skrzyżowaniu wjechał we mnie TIR. Moje Audi A6 zostało zniszczone. Ubezpieczyciel wypłacił mi niewielkie odszkodowanie za szkodę całkowitą. Na Odzyskaj.info odnalazłem pomoc właściwego pełnomocnika. Sprzedałem wierzytelność i otrzymałem 12 tys. zł w 14 dni! Jestem zadowolony i polecam!

   Michał J. Cesje opinie

  Szkoda na pojeździe i odkup szkód – artykuły ekspertów

  Likwidacja szkody na pojeździe spowodowanej przez obcokrajowca na terenie Polski

  Każda kolizja drogowa jest dla poszkodowanego niemiłym doświadczeniem. Oprócz uszkodzonego samochodu musimy się zmierzyć ze sporym stresem i wieloma trudnościami. Jednakże jeśli sprawcą jest Polak, który ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej ma wykupione w naszej krajowej ubezpieczalni, to myślimy, że nie…

  Kolizja, wypadek lub katastrofa w ruchu lądowym

  Miałeś szkodę na pojeździe i nie wiesz czy uczestniczyłeś w kolizji, wypadku a może w katastrofie w ruchu lądowym? Pomożemy Ci to rozróżnić. Oglądając wiadomości w telewizji czy słuchając informacji w radiu słyszymy o tym, że znany polityk miał kolizję,…