fbpx

Masz problem ze spłatą kredytu frankowego?

Sprawdź czy zawiera klauzule niedozwolone.

Skonsultuj bezpłatnie.

  Zgłoś szkodę

  Skontaktujemy się z Tobą w 24 godziny.

  Kredyty hipoteczne – frankowe, euro. Jak możemy Ci pomóc?

  Bezpłatna analiza sprawy

  Twoją sprawę analizują prawnicy wyspecjalizowani w dochodzeniu roszczeń bankowych – eksperci portalu Odzyskaj.info.

  Brak pośredników

  Zgłaszając sprawę masz pewność, że kontaktujesz się wyłącznie z Kancelariami Odszkodowawczymi, bez pośredników, co gwarantuje najwyższą jakość obsługi i niską prowizję.

  Profesjonalna obsługa prawna

  Odzyskaj.info współpracuje tylko z renomowanymi kancelariami. Zapewniamy, że Twoją sprawę poprowadzą profesjonaliści.

  Bezpieczeństwo

  Odzyskaj.info weryfikuje warunki obsługi oferowane poszkodowanym. Zapewniamy naszym Użytkownikom bezpieczeństwo.


  Kredyt denominowany i indeksowany w walucie obcej

  Banki udzielając kredytów hipotecznych oferowały konsumentom umowy kredytów w walucie obcej, najczęściej we franku szwajcarskim, euro lub dolarach amerykańskich. Kredyt taki miał być stabilniejszy i łatwiejszy do spłaty dzięki rzekomo stałym i pewnym kursom bezpiecznych walut. Niestety kryzys finansowy, niestabilność kluczowych walut spowodowała, iż wartość pozostała do spłaty znacznie przewyższała zaciągniętą wartość kredytu. Indeksacja kredytu oznacza, iż kredyt wyrażony jest w złotówkach, zaś jego spłata – miesięczne raty – zostaną przeliczone według danych tabel walutowych banku. Kredyt denominowany oznacza, iż kwota wypłacana jest w walucie – jest przeliczana na franki. Przy spłacie kwota ponownie przeliczana jest na walutę obcą według kursu banku. W praktyce całość ryzyka związanego z kryzysem kursu waluty przenoszona jest na konsumenta.

  Klauzule niedozwolone (abuzywne) w umowach kredytu

  Sposób przeliczenia waluty obcej na złotówki, obowiązek spłaty kredytu w walucie obcej po kursie banku został uznany za klauzulę niedozwoloną. Dawało to podstawę do kwestionowania umowy i jej ważności. Konsumenci mają prawo żądać zwrotu nadpłaty kredytu. 

  Dokumentacja niezbędna do analizy sprawy

  Analiza sprawy wymaga przedstawienia całej dokumentacji związanej z uruchomieniem kredytu – umowy kredytu, ewentualnych aneksów, historii spłaty i harmonogramu spłat.Weryfikacja dokumentacji pozwala na ocenę, czy Klientowi przysługuje zwrot nadpłaty. Nadpłaty mogą zostać przekazane również na poczet pozostałej kwoty kapitału do spłaty.


  Jak działa Odzyskaj.info

  Wyślij zapytanie

  Chcesz skonsultować sprawę? Wyślij do nas zgłoszenie.

  Oddzwaniamy

  Oddzwaniamy w ciągu 24h z informacją jak możemy Ci pomóc. Rekomendujemy Ci kancelarię, która pomoże w Twojej sprawie.

  Zawierasz umowę

  Jeżeli zdecydujesz się na pomoc danej kancelarii odszkodowawczej lub prawnika, podpisujesz umowę. Kancelaria prowadzi Twoją sprawę.

  Otrzymujesz pieniądze

  Kancelaria uzyskuje dla Ciebie odszkodowanie, które otrzymujesz wprost na swoje konto bankowe.

  Wyślij zgłoszenie


  Opinie poszkodowanych frankowiczów o naszej pomocy

  • Razem z żoną zaciągnąłem kredyt w walucie frank szwajcarski. Jak tysiące Polaków dostałem zapewnienie, że jest bezpieczny. Miałem wątpliwości, ale ostatecznie zgodziłem się. Spłacałem długo olbrzymie odsetki wynikające ze splitu. Na szczęście udało mi się spłacić całość przed terminem aż 10 lat! Mimo to prawnik polecił mi walczyć o nadpłatę, której dokonałem przez te lata ponieważ umowa zawierała klauzule abuzywne.
   Sebastian, Poznań Kredyty frankowe opinie
  • Z uwagi na stratę pracy i wypadek przestałam spłacać kredyt hipoteczny. Bank pozwał mnie. Skonsultowałam sprawę z ekspertem Odzyskaj.info. Zaproponował 2 drogi: walkę z bankiem lub… walkę z bankiem:) Nie mogłam odpuścić bo straciłabym mieszkanie. Okazało się, że bank stosował w umowie klauzule niedozwolone. Spłacałam różnice kursowe przez lata, a kapitał stał w miejscu.

   Mariola z Krakowa Kredyty frankowe opinie
  • Zaciągnąłem 600 tys. zł kredytu w znanym zagranicznym banku działającym w Polsce. Polecono mi franka szwajcarskiego – bo Szwajcaria, pewność, stałość kursu. Nikt nie mówił o ryzyku, o tym, że kryzys spowoduje wzrost rat. Po 5 latach spłaty zauważyłem, że kapitał nawet nie drgnął. Postanowiłem coś z tym zrobić. Trafiłem na ofertę w Odzyskaj.info. Obecnie walczymy o unieważnienie umowy kredytowej i zwrot kapitału przeze mnie.

   Marcin z Gdańska Kredyty frankowe opinie

  Kredyty frankowe i walutowe – artykuły ekspertów

  Klauzule abuzywne w umowach kredytów frankowych

  Po wyroku TSUE w sprawie polskich Frankowiczów mało kto nie słyszał o klauzulach abuzywnych. Zgodnie z orzeczeniem TSUE oraz zdaniem UOKiK, banki powinny wyeliminować z umów niedozwolone postanowienia umowne. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej podkreślił w przypadku sprawy państwa Dziubak (sygnatura…

  Procedura odzyskania prowizji bankowej

  Konsument zaciąga kredyt na 20 lat, bank pobiera 15 000 zł m.in. prowizji, ale klient banku spłaca kredyt po 4 latach, czyli po 1/5 okresu, na jaki był rozłożony do spłaty, czyli bank powinien zwrócić 80% prowizji oraz innych pobranych…