Masz ze spłatą kredytu walutowego?

Sprawdź czy zawiera klauzule niedozwolone.

Skonsultuj bezpłatnie.

Zgłoś szkodę

Skontaktujemy się z Tobą w 24 godziny.

Kredyty walutowe – frankowe, euro. Jak możemy Ci pomóc?

Bezpłatna analiza sprawy

Twoją sprawę analizują prawnicy wyspecjalizowani w dochodzeniu roszczeń – eksperci portalu Odzyskaj.info.

Brak pośredników

Zgłaszając sprawę masz pewność, że kontaktujesz się wyłącznie z Kancelariami Odszkodowawczymi, bez pośredników, co gwarantuje najwyższą jakość obsługi i niską prowizję.

Profesjonalna obsługa prawna

Odzyskaj.info współpracuje tylko z renomowanymi kancelariami. Zapewniamy, że Twoją sprawę poprowadzą profesjonaliści.

Bezpieczeństwo

Odzyskaj.info weryfikuje warunki obsługi oferowane poszkodowanym. Zapewniamy naszym Użytkownikom bezpieczeństwo.


Kredyt denominowany i indeksowany w walucie obcej

Banki udzielając kredytów hipotecznych oferowały konsumentom umowy kredytów w walucie obcej, najczęściej we franku szwajcarskim, euro lub dolarach amerykańskich. Kredyt taki miał być stabilniejszy i łatwiejszy do spłaty dzięki rzekomo stałym i pewnym kursom bezpiecznych walut. Niestety kryzys finansowy, niestabilność kluczowych walut spowodowała, iż wartość pozostała do spłaty znacznie przewyższała zaciągniętą wartość kredytu. Indeksacja kredytu oznacza, iż kredyt wyrażony jest w złotówkach, zaś jego spłata – miesięczne raty – zostaną przeliczone według danych tabel walutowych banku. Kredyt denominowany oznacza, iż kwota wypłacana jest w walucie – jest przeliczana na franki. Przy spłacie kwota ponownie przeliczana jest na walutę obcą według kursu banku. W praktyce całość ryzyka związanego z kryzysem kursu waluty przenoszona jest na konsumenta.

Klauzule niedozwolone (abuzywne) w umowach kredytu

Sposób przeliczenia waluty obcej na złotówki, obowiązek spłaty kredytu w walucie obcej po kursie banku został uznany za klauzulę niedozwoloną. Dawało to podstawę do kwestionowania umowy i jej ważności. Konsumenci mają prawo żądać zwrotu nadpłaty kredytu. 

Dokumentacja niezbędna do analizy sprawy

Analiza sprawy wymaga przedstawienia całej dokumentacji związanej z uruchomieniem kredytu – umowy kredytu, ewentualnych aneksów, historii spłaty i harmonogramu spłat.Weryfikacja dokumentacji pozwala na ocenę, czy Klientowi przysługuje zwrot nadpłaty. Nadpłaty mogą zostać przekazane również na poczet pozostałej kwoty kapitału do spłaty.


Jak działa Odzyskaj.info

Wyślij zapytanie

Chcesz skonsultować sprawę? Wyślij do nas zgłoszenie.

Oddzwaniamy

Oddzwaniamy w ciągu 24h z informacją jak możemy Ci pomóc. Rekomendujemy Ci kancelarię, która pomoże w Twojej sprawie.

Zawierasz umowę

Jeżeli zdecydujesz się na pomoc danej kancelarii odszkodowawczej lub prawnika, podpisujesz umowę. Kancelaria prowadzi Twoją sprawę.

Otrzymujesz pieniądze

Kancelaria uzyskuje dla Ciebie odszkodowanie, które otrzymujesz wprost na swoje konto bankowe.

Wyślij zgłoszenie


Opinie poszkodowanych frankowiczów o naszej pomocy

  • Razem z żoną zaciągnąłem kredyt w walucie frank szwajcarski. Jak tysiące Polaków dostałem zapewnienie, że jest bezpieczny. Miałem wątpliwości, ale ostatecznie zgodziłem się. Spłacałem długo olbrzymie odsetki wynikające ze splitu. Na szczęście udało mi się spłacić całość przed terminem aż 10 lat! Mimo to prawnik polecił mi walczyć o nadpłatę, której dokonałem przez te lata ponieważ umowa zawierała klauzule abuzywne.
    Sebastian, Poznań Kredyty walutowe opinie
  • Z uwagi na stratę pracy i wypadek przestałam spłacać kredyt hipoteczny. Bank pozwał mnie. Skonsultowałam sprawę z ekspertem Odzyskaj.info. Zaproponował 2 drogi: walkę z bankiem lub… walkę z bankiem:) Nie mogłam odpuścić bo straciłabym mieszkanie. Okazało się, że bank stosował w umowie klauzule niedozwolone. Spłacałam różnice kursowe przez lata, a kapitał stał w miejscu.

    Mariola z Krakowa Kredyty walutowe opinie
  • Zaciągnąłem 600 tys. zł kredytu w znanym zagranicznym banku działającym w Polsce. Polecono mi franka szwajcarskiego – bo Szwajcaria, pewność, stałość kursu. Nikt nie mówił o ryzyku, o tym, że kryzys spowoduje wzrost rat. Po 5 latach spłaty zauważyłem, że kapitał nawet nie drgnął. Postanowiłem coś z tym zrobić. Trafiłem na ofertę w Odzyskaj.info. Obecnie walczymy o unieważnienie umowy kredytowej i zwrot kapitału przeze mnie.

    Marcin z Gdańska Kredyty walutowe opinie

Kredyty frankowe i walutowe – artykuły ekspertów

Czy za pobicie można dostać odszkodowanie?

W obecnych czasach większość nas śledzi media. Oglądamy telewizję, słuchamy radia oraz korzystamy z internetu, w tym z mediów społecznościowych. Bardzo często słyszymy o pobiciach niewinnych osób. Słyszymy o przemocy domowej czy bójce pod klubem lub innym miejscu publicznym. Każdy…

W oczekiwaniu na wyrok TSUE ws. Frankowiczów

Najbliższe tygodnie mają przynieść wyrok TSUE ws. kredytów frankowych ostateczny wyrok. Obecnie polskie Sądy w większości spraw wstrzymały procedurę orzekania w sprawach frankowych i oczekują na rozwój wydarzeń. Co to jest TSUE oraz jakie możliwości i konsekwencje niesie za sobą…

Odszkodowania za szkodę na pojeździe, który jest w leasingu

W dzisiejszych czasach powiedzenie „jak Cię widzą tak Cię piszą” jest jak najbardziej na miejscu. Dlatego też wiele osób czy ze względu na upodobania czy na status społeczny chciałoby jeździć ładnym, nowym samochodem z salonu. Mało kogo stać na wyłożenie…