fbpx

Renta po wypadku?

Sprawdź czy masz prawo do roszczeń.

Skonsultuj bezpłatnie.

  Zgłoś szkodę

  Skontaktujemy się z Tobą w 24 godziny.

  Chcesz uzyskać rentę po wypadku? W jaki sposób możemy Ci pomóc?

  Bezpłatna analiza sprawy

  Twoją sprawę analizują prawnicy wyspecjalizowani w dochodzeniu roszczeń bankowych – eksperci portalu Odzyskaj.info.

  Brak pośredników

  Zgłaszając sprawę masz pewność, że kontaktujesz się wyłącznie z Kancelariami Odszkodowawczymi, bez pośredników, co gwarantuje najwyższą jakość obsługi i niską prowizję.

  Profesjonalna obsługa prawna

  Odzyskaj.info współpracuje tylko z renomowanymi kancelariami. Zapewniamy, że Twoją sprawę poprowadzą profesjonaliści.

  Bezpieczeństwo

  Odzyskaj.info weryfikuje warunki obsługi oferowane poszkodowanym. Zapewniamy naszym Użytkownikom bezpieczeństwo.


  Dlaczego renta po wypadku jest ważna?

  Poszkodowani w wypadkach bardzo często zapominają lub nie dochodzą roszczeń okresowych od sprawców szkód i ich ubezpieczycieli. Uzyskując odszkodowania i zadośćuczynienia zapominają o tak ważnym świadczeniu okresowym jakim jest renta. A to właśnie renta ma za zadanie pokrywać bieżące wydatki poszkodowanego (lub uprawnionego) wynikające ze stanu po wypadku – braku możliwości zarobkowania (renta z tytułu utraty dochodu), zwiększonych potrzeb (renta na zwiększone potrzeby) czy braku osoby wspierającej uprawnionego – osoby na której ciążył obowiązek alimentacyjny (renta alimentacyjna). Eksperci Odzyskaj.info pomogą Ci wyliczyć roszczenie renty, które będziesz uzyskiwać co miesiąc. 

  Kto może ubiegać się o rentę po wypadku?

  1. osoby, które utraciły możliwość zarobkowania ze względu na częściową lub całkowitą niezdolność do pracy,
  2. bliscy zmarłego, na którym ciążył obowiązek alimentacyjny, np. małżonek, dzieci, rodzice,
  3. osoby, które wymagają długotrwałego leczenia i rehabilitacji, zwiększając swoje potrzeby finansowe.

  Jak udowodnić roszczenie renty po wypadku?

  Poszkodowany, który chce uzyskać rentę od sprawcy szkody powinien zebrać odpowiednią dokumentację szkodową. Przede wszystkim musi posiadać poświadczenie, iż sprawca został określony. Może to być notatka policyjna a w przypadku rent najczęściej wyrok karny na sprawcy. Niezbędna jest również dokumentacja medyczna, która przedstawia stan zdrowia poszkodowanego po wypadku – czy jest zdolny do pracy, czy posiada zwiększone potrzeby na przyszłość (koszty leczenia). Brak odpowiednich dowodów może spowodować, iż poszkodowany nie udowodni zasadności roszczenia i powództwo zostanie oddalone lub przyznana renta będzie zbyt niska.

  Renta dla małoletnich i pozostających na utrzymaniu zmarłego

  Specyficznym rodzajem renty jest renta alimentacyjna, która przysługuje bliskim zmarłego, którzy pozostawali na jego utrzymaniu. Do takiej renty prawo mają niepełnoletnie lub uczące się dzieci oraz małżonek, który nie pracuje i jego sytuacja życiowa jest ciężka.

  Najczęstsze pytania Poszkodowanych

  • Jak udowodnić zwiększone potrzeby aby uzyskać rentę uzupełniającą?

   Renta na zwiększone potrzeby pożytkowana jest na leczenie i rehabilitację poszkodowanego, a także na zakup medykamentów, dojazdy, opatrunki, sprzęt medyczny itp. Udowodnić roszczenie można poprzez zebranie przeszłej dokumentacji medycznej i kosztowej, a także wykazując stałość tych kosztów w przyszłości.
  • Czy mogą uzyskać rentę od sprawcy szkody jeżeli otrzymuje też rentę z ZUS?

   Renta od pracodawcy (po wypadku przy pracy) lub od sprawcy wypadku drogowego ma charakter uzupełniający. Poszkodowany może liczyć na uzupełnienie renty z ZUS do swoich aktualnych zarobków uzyskiwanych przed wypadkiem. Renta z ZUS bowiem nigdy nie pokryje w całości utraconego dochodu przez poszkodowanego.


  Jak działa Odzyskaj.info

  Wyślij zapytanie

  Chcesz skonsultować sprawę? Wyślij do nas zgłoszenie.

  Oddzwaniamy

  Oddzwaniamy w ciągu 24h z informacją jak możemy Ci pomóc. Rekomendujemy Ci kancelarię, która pomoże w Twojej sprawie.

  Zawierasz umowę

  Jeżeli zdecydujesz się na pomoc danej kancelarii odszkodowawczej lub prawnika, podpisujesz umowę. Kancelaria prowadzi Twoją sprawę.

  Otrzymujesz pieniądze

  Kancelaria uzyskuje dla Ciebie odszkodowanie, które otrzymujesz wprost na swoje konto bankowe.

  Wyślij zgłoszenie


  Opinie poszkodowanych o naszej pomocy

  • Pracowałem w leśnictwie, w trakcie wycinki upadło na mnie drzewo, co spowodowało złamanie obu nóg. Przez 2 lata byłem niezdolny do pracy. Otrzymałem zasiłek rehabilitacyjny z ZUS, który nie pozwolił mi funkcjonować, potem stwierdzono pełną niezdolność do pracy. W konsekwencji ZUS przyznał rentę. Znalazłem pomoc w Odzyskaj aby walczyć o więcej. Uzyskano dla mnie dodatkową rentę uzupełniającą, która wyrównała rentę z ZUS do moich zarobków sprzed wypadku. Otrzymuję teraz dodatkowo 1 tys. zł miesięcznie.
   Sebastian – wypadek w lesie Renty opinie
  • Maiłam wypadek w pracy, na skutek którego stałam się inwalidką. Poruszam się na wózku inwalidzkim. Moje potrzeby znacznie uległy zwiększeniu. Po analizie ofert kancelarii odszkodowawczych stwierdziłam, że najtaniej, bez pośredników ale z profesjonalnym zakresem usług, pomoże mi Odzyskaj.info. Zleciłam sprawę i uzyskałam dodatkową rentę na zwiększone potrzeby (leczenie, rehabilitację, przystosowanie mieszkania) w wysokości 4 tys. zł.

   Katarzyna Renty opinie
  • Mój mąż zginął w wypadku drogowym. Mimo, iż uzyskałam zadośćuczynienie dla siebie i dzieci, mój prawnik zupełnie pominął kwestię renty dla mnie i dla dzieci. Mąż nie zarabiał wiele, ale jego środki były niezbędne do życia. Poszukałam pomocy w Internecie i trafiłam na Odzyskaj.info. Moją sprawę skonsultowano telefonicznie w 24h. Zdecydowałam się na pomoc prawników. Dzięki ich pomocy uzyskałam rentę na życie dla siebie i dzieci.

   Mariola, Dominika i Antek Renty opinie

  Renta po wypadku – artykuły ekspertów

  Odszkodowanie za śmierć rodzica w wyniku wypadku z OC sprawcy

  Śmierć rodzica – matki czy ojca jest dla dziecka niezwykle przykrym i traumatycznym doświadczeniem. Bez względu na jego wiek czy status społeczny. Polskie prawo umożliwia dochodzenia szeregu roszczeń w celu ochrony interesów najbliższych osób dla poszkodowanej osoby. Podstawa prawna Art.…

  Czy za śmierć brata należy się odszkodowanie z PZU?

  Zgodnie z art. 446 § 4 Kodeksu cywilnego (kc) za najbliższych członków rodziny uznaje się wszystkie osoby połączone pokrewieństwem. Przy czym stosowne świadczenie z OC sprawcy wypadku należy się członkom najbliższej rodziny zmarłego poszkodowanego w tym bratu oraz siostrze. Termin…