fbpx

Poszkodowany w wypadku nie z własnej winy ponad rentą z tytułu niezdolności do pracy może starać się także o rentę na zwiększone potrzeby. Roszczenie to precyzuje również art. 444 §2. KC.

Art. 444.§2. Jeżeli poszkodowany utracił całkowicie lub częściowo zdolność do pracy zarobkowej albo jeżeli zwiększyły się jego potrzeby lub zmniejszyły widoki powodzenia na przyszłość, może on żądać od zobowiązanego do naprawienia szkody odpowiedniej renty.

Kiedy przysługuje renta na zwiększone potrzeby?

Renta na zwiększone potrzeby może zostać przyznana gdy poszkodowany wymaga dodatkowego leczenia, rehabilitacji, opieki. Taka sytuacja może mieć miejsce, gdy poszkodowany jest również niezdolny do pracy (warto rozważyć rentę również z tego tytułu). Poszkodowany może wystąpić o rentę również w postępowaniu zabezpieczającym, jeszcze przed przyjęciem odpowiedzialności przez ubezpieczyciela lub sprawcę wypadku.

Zmniejszenie widoków na przyszłość?

Jeżeli poszkodowany jest w stanie udowodnić straty natury zawodowej i prywatnej po wypadku, na przyszłość, renta może zostać przyznana w wyższej wysokości. Ponieważ udowodnienie takich okoliczności jest szczególnie skomplikowane, poszkodowany może wymagać profesjonalnego pełnomocnika.

Na co renta na zwiększone potrzeby?


Jak działa Odzyskaj.info

Wyślij zapytanie

Chcesz skonsultować sprawę? Wyślij do nas zgłoszenie.

Oddzwaniamy

Oddzwaniamy w ciągu 24h z informacją jak możemy Ci pomóc. Rekomendujemy Ci kancelarię, która pomoże w Twojej sprawie.

Zawierasz umowę

Jeżeli zdecydujesz się na pomoc danej kancelarii odszkodowawczej lub prawnika, podpisujesz umowę. Kancelaria prowadzi Twoją sprawę.

Otrzymujesz pieniądze

Kancelaria uzyskuje dla Ciebie odszkodowanie, które otrzymujesz wprost na swoje konto bankowe.


Opinie poszkodowanych o naszej pomocy

  • Dzięki pomocy Odzyskaj.info szybko odzyskałem koszty kredytu, który wcześniej został spłacony. Sprzedałem roszczenie za ok. 3 tys. zł, od ręki, zdalnie – wysyłając umowę pocztą. Wszystko załatwione sprawnie i bez problemów.
    Mirek, Poznań Zwroty prowizji bankowych opinie
  • Skonsolidowałem wszystkie swoje kredyty w jednym banku, dostałem na to bardzo dobrą ofertę, więc opłacało się. Po jakimś czasie natrafiłem na informację, że przysługuje mi zwrot kosztów kredytu i prowizji za wcześniejszą spłatę. Na 4 banki, tylko jeden wypłacił dobrowolnie. Pozostałe nie chciały. Znalazłem pomoc ekspertów z Odzyskaj.info i złożyliśmy pozew. Proces trwa nadal, ale sprawa jest oczywista. Odzyskam ok 15 tys. zł.

    Paweł, Gdańsk Zwroty prowizji bankowych opinie