Poszkodowany w wypadku nie z własnej winy ponad rentą z tytułu niezdolności do pracy może starać się także o rentę na zwiększone potrzeby. Roszczenie to precyzuje również art. 444 §2. KC.

Art. 444.§2. Jeżeli poszkodowany utracił całkowicie lub częściowo zdolność do pracy zarobkowej albo jeżeli zwiększyły się jego potrzeby lub zmniejszyły widoki powodzenia na przyszłość, może on żądać od zobowiązanego do naprawienia szkody odpowiedniej renty.

Kiedy przysługuje renta na zwiększone potrzeby?

Renta na zwiększone potrzeby może zostać przyznana gdy poszkodowany wymaga dodatkowego leczenia, rehabilitacji, opieki. Taka sytuacja może mieć miejsce, gdy poszkodowany jest również niezdolny do pracy (warto rozważyć rentę również z tego tytułu). Poszkodowany może wystąpić o rentę również w postępowaniu zabezpieczającym, jeszcze przed przyjęciem odpowiedzialności przez ubezpieczyciela lub sprawcę wypadku.

Zmniejszenie widoków na przyszłość?

Jeżeli poszkodowany jest w stanie udowodnić straty natury zawodowej i prywatnej po wypadku, na przyszłość, renta może zostać przyznana w wyższej wysokości. Ponieważ udowodnienie takich okoliczności jest szczególnie skomplikowane, poszkodowany może wymagać profesjonalnego pełnomocnika.

Na co renta na zwiększone potrzeby?


Jak działa Odzyskaj.info

Wyślij zapytanie

Chcesz skonsultować sprawę? Wyślij do nas zgłoszenie.

Oddzwaniamy

Oddzwaniamy w ciągu 24h z informacją jak możemy Ci pomóc. Rekomendujemy Ci kancelarię, która pomoże w Twojej sprawie.

Zawierasz umowę

Jeżeli zdecydujesz się na pomoc danej kancelarii odszkodowawczej lub prawnika, podpisujesz umowę. Kancelaria prowadzi Twoją sprawę.

Otrzymujesz pieniądze

Kancelaria uzyskuje dla Ciebie odszkodowanie, które otrzymujesz wprost na swoje konto bankowe.


Opinie poszkodowanych o naszej pomocy

  • Mój lot ze Stanów Zjednoczonych do Warszawy był opóźniony 8 godzin. Nie zgłaszałem roszczenia sam, nie miałem na to czasu. Od razu wynająłem Odzyskaj.info. Otrzymałem po kilku tygodniach 600 euro.
    Dawid, Szczecin Odwołane loty
  • Wracałem z Berlina do Wrocławia. Mój lot był opóźniony przeszło 6 godzin (szybciej samochodem bym dojechał!). Złożyłem reklamację do linii lotniczej, niestety linia lotnicza twierdzi, że powody opóźnienia były niezależne od nich, choć wiedziałem że to nieprawda. Zdecydowałem się poszukać jakiejś firmy. Odzyskaj.info polecił mi znajomy, który tu znalazł pomoc po wypadku za granicą. Skorzystałem. Sprawa trwała dość długo, ale ostatecznie linia lotnicza wypłaciła 250 euro.

    Michał, Wrocław Odwołane loty