fbpx

Odzyskaj prowizję za wcześniejszą spłatę kredytu

Zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę kredytów gotówkowych i skonsolidowanych.

Bezpłatna analiza.

  Zgłoś szkodę

  Skontaktujemy się z Tobą w 24 godziny.

  Zwrot prowizji bankowej. Jak możemy Ci pomóc?

  Bezpłatna analiza sprawy

  Twoją sprawę analizują prawnicy wyspecjalizowani w dochodzeniu roszczeń bankowych – eksperci portalu Odzyskaj.info.

  Brak pośredników

  Zgłaszając sprawę masz pewność, że kontaktujesz się wyłącznie z Kancelariami Odszkodowawczymi, bez pośredników, co gwarantuje najwyższą jakość obsługi i niską prowizję.

  Profesjonalna obsługa prawna

  Odzyskaj.info współpracuje tylko z renomowanymi kancelariami. Zapewniamy, że Twoją sprawę poprowadzą profesjonaliści.

  Bezpieczeństwo

  Odzyskaj.info weryfikuje warunki obsługi oferowane poszkodowanym. Zapewniamy naszym Użytkownikom bezpieczeństwo.

  Kto i kiedy może ubiegać się o zwrot prowizji bankowej?

  Zgodnie z wyrokiem TSUE z 11.09.2019 r. konsument (klient indywidualny, nie firma) ma prawo do zwrotu części opłat jakie poniósł na kredyt, jeżeli spłacił go przed terminem. W skład kosztu kredytu wchodzą:

  • prowizje bankowe,
  • ubezpieczenie,
  • opłaty.

  Jakie sprawy analizujemy?

  • kredyty gotówkowe,
  • kredyty konsolidacyjne,
  • kredyty konsumenckie.

  Najczęstsze pytania poszkodowanych kredytobiorców

  • Czy jest inna droga do odzyskania prowizji poza procesem?

   Tak, poszkodowany kredytobiorca może zbyć swoje prawa do roszczenia kwot od banku, sprzedając swoje prawa na podstawie umowy cesji wierzytelności, profesjonalnemu podmiotowi, który samodzielnie odzyska płatność. W takiej sytuacji poszkodowany uzyska płatność w ciągu kilku dni, bez konieczności uczestniczenia w procesie.
  • Jak wygląda, ile kosztuje i jak długo trwa proces przeciwko bankowi?

   Podobnie jak w przypadku innych sporów cywilnych, pozew należy złożyć do właściwego sądu oraz wnieść opłaty sądowe. Konieczne jest uiszczenie opłaty skarbowej od pełnomocnictwa (jeżeli byłego kredytobiorcę reprezentuje pełnomocnik – adwokat lub radca prawny) oraz wpisu sądowego, który w przypadku sporów bankowych jest dużo niższy i wynosi maksymalnie 1000 zł. Proces z bankiem może zakończyć się na etapie wydania nakazu zapłaty, jednak w przypadku gdy bank złoży sprzeciw, proces może trwać nawet od 7 miesięcy do 2 lat.

  • Czy bank może zwrócić opłaty dobrowolnie?

   Banki niechętnie zwracają naszym Klientom nadpłacone opłaty i prowizje za kredyt spłacony przed terminem. W praktyce konieczne jest złożenie pozwu do sądu aby bank zwrócił należność.


  Jak działa Odzyskaj.info

  Wyślij zapytanie

  Chcesz skonsultować sprawę? Wyślij do nas zgłoszenie.

  Oddzwaniamy

  Oddzwaniamy w ciągu 24h z informacją jak możemy Ci pomóc. Rekomendujemy Ci kancelarię, która pomoże w Twojej sprawie.

  Zawierasz umowę

  Jeżeli zdecydujesz się na pomoc danej kancelarii odszkodowawczej lub prawnika, podpisujesz umowę. Kancelaria prowadzi Twoją sprawę.

  Otrzymujesz pieniądze

  Kancelaria uzyskuje dla Ciebie odszkodowanie, które otrzymujesz wprost na swoje konto bankowe.

  Wyślij zgłoszenie


  Opinie poszkodowanych kredytobiorców o naszej pomocy

  • Dzięki pomocy Odzyskaj.info szybko odzyskałem koszty kredytu, który wcześniej został spłacony. Sprzedałem roszczenie za ok. 3 tys. zł, od ręki, zdalnie – wysyłając umowę pocztą. Wszystko załatwione sprawnie i bez problemów.
   Mirek, Poznań Zwroty prowizji bankowych opinie
  • Skonsolidowałem wszystkie swoje kredyty w jednym banku, dostałem na to bardzo dobrą ofertę, więc opłacało się. Po jakimś czasie natrafiłem na informację, że przysługuje mi zwrot kosztów kredytu i prowizji za wcześniejszą spłatę. Na 4 banki, tylko jeden wypłacił dobrowolnie. Pozostałe nie chciały. Znalazłem pomoc ekspertów z Odzyskaj.info i złożyliśmy pozew. Proces trwa nadal, ale sprawa jest oczywista. Odzyskam ok 15 tys. zł.

   Paweł, Gdańsk Zwroty prowizji bankowych opinie
  • Miałam kredyt gotówkowy w Getin Banku, spłaciłam go przed terminem. Bank odmówił mi zwrotu kosztów kredytu, prowizji i ubezpieczenia. Odzyskaj.info zaproponowało mi odkupienie roszczenia lub poprowadzenie sprawy na rozliczenie od sukcesu. Wybrałam sprzedaż roszczenia – nie miałam czasu ani ochoty dalej „widzieć się” z bankiem. Dostałam środki w 7 dni.

   Gosia, Wrocław Zwroty prowizji bankowych opinie

  Zwroty prowizji i opłat z kredytów bankowych – artykuły ekspertów

  Klauzule abuzywne w umowach kredytów frankowych

  Po wyroku TSUE w sprawie polskich Frankowiczów mało kto nie słyszał o klauzulach abuzywnych. Zgodnie z orzeczeniem TSUE oraz zdaniem UOKiK, banki powinny wyeliminować z umów niedozwolone postanowienia umowne. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej podkreślił w przypadku sprawy państwa Dziubak (sygnatura…

  Procedura odzyskania prowizji bankowej

  Konsument zaciąga kredyt na 20 lat, bank pobiera 15 000 zł m.in. prowizji, ale klient banku spłaca kredyt po 4 latach, czyli po 1/5 okresu, na jaki był rozłożony do spłaty, czyli bank powinien zwrócić 80% prowizji oraz innych pobranych…